Brak wspomagania kierownicy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eryk94

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Hamar
Posiadane auto: Toyota Yaris
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 01 Maj 2019, 19:37    Temat postu: Brak wspomagania kierownicy Odpowiedz z cytatem

Dobry wieczór, potrzebuję Waszej porady.

Dziś dokonałem zmiany kół na te z letnimi oponami w mojej Toyocie Yaris (1.0, rocznik 2006). Po zmianie kół przejechałem ok. 15 km po czym przestało działać wspomaganie kierownicy. Co dziwne nie świeci się przy tym kontrolka odpowiedzialna właśnie za wspomaganie. Momentami świeci się za to kontrolka VSC oraz rzadziej ABS. Nie wydaje mi się, abym uszkodził coś podczas wymiany kół, wszystko ponadto wygląda na nietknięte, bo od razu to sprawdziłem.
Gdzieś przeczytałem, że może to być wina zabrudzonego czujnika, jednak wszystko dokładnie umyłem i problem nadal występuje. Wydawało mi się to całkiem sensowne, bo w tamtym tygodniu jeździłem trochę po leśnych terenach i podwozie faktycznie było dość mocno zabrudzone.
Po tym jak silnik jest wyłączony i auto "trochę" odpocznie problem znika, jednak pojawia się po jakichś 10 minutach jazdy na mocnym zakręcie lub rondzie.

Czy może być to spowodowane złym wyważeniem kół? Jeśli nie, to może mieliście podobny problem lub macie jakieś pomysły?
Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc!
Dodam, że jeszcze jakiś tydzień temu zauważyłem podczas jazdy (a dokładanie podczas hamowania), że na dosłownie 2 sekundy zapaliła się kontrolka VSC. Zbagatelizowałem to jednak, bo miało to miejsce raz, może dwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
awos

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 445
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: taczka
Piwa: 24/0
PostWysłany: Czw 30 Maj 2019, 18:21    Temat postu: Silnik Odpowiedz z cytatem

Trzeba sprawdzić ładowanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group