Wykwit po zimie na progu.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dempsejek

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław / Nowa Ruda / Wieleń
Posiadane auto: CITROEN C4 GRAND PICASSO 1.6 VTi 120KM 2009 rok
Piwa: 1/5
PostWysłany: Wto 26 Mar 2019, 08:31    Temat postu: Wykwit po zimie na progu. Odpowiedz z cytatem

Witam.
Na progu pękł lakier po zimie zrobił się brzydki wykwit rudej. Pytanie jak to w miarę tanio usunąć aby nie powiększało się i oczywiście wyglądało.

https://images89.fotosik.pl/149/eb5cd265c00bfb15m.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Mostek123

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
PostWysłany: Wto 26 Mar 2019, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czemu nazwa wykwit? (No jak zwał tak zwał lecz nie fachowo)
Jak usunąć.
Pojechać najpierw tam gdzie dobiorą lakier na podstawie Twojego pojazdu, a potem miejsce rdzy i pęknięć lakieru należy usunąć szlifując papierem bądź użycia ręczną szlifierkę z papierem ściernym co musisz mieć przygotowane: Masa szpachlowa specjalna do aut, papier ścierny + specjalny papier wodny no i trochę wprawa, a jak sam nie dasz rady i chcesz żeby ładnie wyglądało to tylko zostaje lakiernik, bo nie będziesz chyba kupował dla jednego progu sprężarkę i pistolet do malowania nie pisząc już o miejsce przedsięwzięcia takie roboty zwłaszcza, żeby auto potem to wyglądało estetycznie Twojego pojazdu, no chyba, że Ci nie zależy na wyglądzie.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
szymon923

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 13 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Słupsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 13 Kwi 2019, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
A ja mam pytanie czy progi od Citroena C4 grand Picasso podejdą do citroena C4 Picasso? Ponieważ muszę wymienić progi bo zaczęła się pojawić rdza a niestety do C4 Picasso nie ma reperaturek.
Pozdrawiam Szymon
_________________
Szymon923
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
szymon923

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 13 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Słupsk
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 13 Kwi 2019, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może od Citroena Xsara podejdą? Oczywiście posiadam Citroena C4 Picasso pierwszej generacji
_________________
Szymon923
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
wroblex

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tychy
Posiadane auto: C3 I, 508 RXH hybrid polift
Piwa: 0/3
PostWysłany: Czw 15 Lip 2021, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymon923 napisał:
A może od Citroena Xsara podejdą? Oczywiście posiadam Citroena C4 Picasso pierwszej generacji


@szymon923 jak te progi? Jeżeli możesz to napisz jak zostały zrobione i jaki koszt całkowity. Powoli też się przymierzam do wymiany plus mała łata w podłodze i konserwacja.
Nie mam pojęcia jakie koszta.
C4 GP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 15 Lip 2021, 21:09    Temat postu: reklama

Powrót do góry
wojtek1658

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 26 Wrz 2022
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dębno
Posiadane auto: C4 Grand Picasso
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 26 Wrz 2022, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jak się Wasze przygody skończyły?

Ja mam C4 Grand Picasso i sytuację niezbyt dobrą. Z obu stron zgnilizna, z jednej już dziury. Rozmawiałem z blacharzem, kazał szukać całych progów; trzeba ciąć i wymienić całe. Nie wiem więc czy reperaturkami to da radę zrobić. Zapytam go o to jutro, bo progów na wymianę jak na lekarstwo. A jak coś się znajdzie to chore ceny.

Progi do Xsary Picasso są za to w dobrej cenie. Kolega tu już wyżej pytał czy te by podeszły do C4... Ktoś coś może wie na ten temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group