Jazz II po dachowaniu - szukam drzwi do wymiany

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chomik325

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz - 2003r / 1.4 DSi
Piwa: 0/4
PostWysłany: Sob 19 Sty 2019, 22:55    Temat postu: Jazz II po dachowaniu - szukam drzwi do wymiany Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu miałem dachowanie. Pogoda straszna, szklanka na drodze, rów 3-4 metrowy za drogą bez barierek...więcej mówić nie trzeba. Jestem cały, Jazz też pokazał jakość Hondy - mechanicznie wyszedł bez szwanku. Smile Zbite dwie szyby, wstawione nowe. Jednak cały komplet drzwi + maska ma mniejsze bądź większe wgniotki. Konsultowałem już to z blacharzem - małe wgniotki, które mam na dachu + słupkach da się doprwoadzić do igła stanu, stąd jak najbardizej byłby sens wymieniać drzwi. Kierowcy są niestety kompletnie nie do ratowania, a tylne lewe wymagają za duzego nakładu pracy. Także skoro i tak trzeba coś wymieniać, równie dobrze mogę wymienić wszystkie najlepiej.

Podzwoniłem po szrotach w mojej okolicy, wszędzie właściwie Jazzów ostatnio nie mieli, lub jezeli mają, to w złym kolorze. Stąd liczę na pomoc społeczności forum. Smile Czy koledzy-forumowicze mogli by popytać na swoich okolicznych auto-złomach, czy czasem nie mają w przyzwoitym stanie (bez wgniotek, mniejsze ryski i otarcia jakoś zniosę, aby rdza się nie zalęgła) drzwi + maski do naszego Jazza II (przed czy po lift, obojętne, drzwi sa takie same) w kolorze niebieskim (kod koloru: B506M)? W sumie mogły by być w innym kolorze, jeżeli były by w stanie igła, to dałbym do lakierowania. Ale to raczej drugi plan.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Pon 21 Sty 2019, 00:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drzwi kupisz na allegro. Ceny od 250 do 550 zł.
Niektóre są już gotowe do wstawienia, bo są uzbrojone.
Jednakże nie wiesz co kupujesz.
Przecież sprzedawca też je ma z jakiegoś rozbitego auta, dotyczy zakładów które zajmują się demontażem aut i ich recyclingiem - mają to napisane w ogłoszeniu.
Nie masz też żadnej pewności że będą pasować i nie mają żadnych defektów.

Musisz jednak wiedzieć, że nawet jak kupisz w swoim kolorze to i tak będziesz je musiał ogarnąć, bo będą się odróżniać od reszty. A co za tym idzie trzeba je będzie cieniować. Czyli koszty dodatkowe rosną.

Ja też przerabiałem zakup drzwi tylnych lewe i prawe, bo ruda pod zagięciami blach na dole zagościła. W jednych też wgniecienie na całej długości drzwi do wyklepania.
Jednak mechanik szybko mi to wynik z głowy.
W prosty sposob,:
Malowanie 400 zł + zakup 250 ( liczę najtaniej) x 2 = 1300 zł, bez żadnej gwarancji że nie trzeba będzie coś z nimi dodatkowo robić.
Argumenty mocne i nie do podważenia.
Tak więc, zrobiłem u niego pełną konserwację drzwi oraz malowanie z wyklepaniem i wyszło krakowskim targiem 500 zł.

Moim zdaniem zawsze lepiej reanimować orginalne części, które są z tego modelu niż kombinować z innych modeli.
Policz co Ci się bardziej opłaca.

Natomiast z tymi drzwiami od kierowcy to już przełóż jak innego wyjścia nie ma.
Jednak musisz wiedzieć, że masa z tym roboty.
Będziesz musiał dać nowe uszczelki, żeby wszystko od początku ładnie się spasowalo.
Bo jak robić to już wszystko do porządku.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group