Rolka prowadząca - jazz II 1,4 gd1

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jaroszx

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość/region): Banino
Posiadane auto: Jazz gd1
Piwa: 0/2
PostWysłany: Sob 22 Gru 2018, 11:55    Temat postu: Rolka prowadząca - jazz II 1,4 gd1 Odpowiedz z cytatem

Hej
Wymieniał ktoś rolkę prowadzącą paska wieloklinowego, w jeżu gd1??
Śruba ma lewy czy prawy gwint?
Jak się dobrać do śruby od góry, dołu czy od boku przez osłonę silnika?
Czy posiada ktoś manual w którym procedura wymiany jest opisana - w moim Honda_Jazz_Fit-ESM na IE takiej czynności nie znalazłem.


Dzięki za porady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ŁukaszNN

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 '04
Piwa: 2/7
PostWysłany: Nie 23 Gru 2018, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkręcasz w lewo, ze spokojem dostaniesz się do niej od góry, wymieniałem pasek i rolkę sam na podwórku, 20min roboty. Odkręcasz 2 śruby od przewodu klimatyzacji te przy ABS żeby mieć lepsze dojście, potem luzujesz dwie śruby mocujące alternator (na czerwono) dwa, trzy obroty, wystarczy, a następnie luzujesz śrubę napinającą alternator (na niebiesko), też niedużo, wkręcasz tak z 1cm max, potem najlepiej jakimś łomem albo czymkolwiek popychasz alternator w kierunku tyłu auta. Pasek masz już poluzowany i możesz już wymienić rolkę i ewentualnie pasek z tym, że przy wymianie paska warto zdjąć pokrywę dolną tą plastikową pod silnikiem żeby poprowadzić pasek bo od góry raczej się nie da
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
nieuprzejmygbur

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zielonki
Posiadane auto: Honda, Jazz, 1.4, 2001
Piwa: 0/8
PostWysłany: Wto 26 Lut 2019, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też wymieniałem ale nie było tak spokojnie... bardzo ciasno... i nie każdy klucz podejdzie... warto mieć długie mocne klucze bo przy śrubie od rolki klucz wygiąłem...
_________________
Pkt 22 RF
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group