Nie działa parktronik , brak błędu Vito 639 115 cdi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
redbul36

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: Vito 639
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sro 28 Lis 2018, 01:16    Temat postu: Nie działa parktronik , brak błędu Vito 639 115 cdi Odpowiedz z cytatem

Witam , czy ktoś wie gdzie może leżeć problem ? bezpiecznik cały , po manualnym wciśnięciu przycisku parktronika żadnego efektu ( brak lampki załączenia ) , brak piszczenia i jakiegokolwiek życia . Autko zakupiłem z tym problemem i więcej nic nie mogę powiedzieć , na delphi ds 150d nic nie pokazuje ( brak możliwości podłączenia innego sprzętu ) . Mam pytanie czy ktoś wie gdzie w modelu 639 znajduje sie sterownik parktronika ? . Dodam ze parktronik mam na przodzie i tyle , i oba nie dają żadnej reakcji . Help .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Gerri
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość/region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
PostWysłany: Sro 28 Lis 2018, 08:57    Temat postu: Re: Nie działa parktronik , brak błędu Vito 639 115 cdi Odpowiedz z cytatem

redbul36 napisał:
Mam pytanie czy ktoś wie gdzie w modelu 639 znajduje sie sterownik parktronika ?

Wg opisu jest pod prawą stroną deski rozdzielczej, pomiędzy schowkiem i prawymi drzwiami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
redbul36

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: Vito 639
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sro 28 Lis 2018, 09:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok , dzięki , sprawdzę i dam znać . Czy ktoś może powiedzieć czy to możliwe by sie wysypał wsad pamieć i nie daje oznak życia ? czy raczej padnięty ´sterownik ? . Objaw jest nie typowy , po wyczytaniu innych postów to w moim przypadku nic nie działa ( brak lampki na przełączniku manualnym ).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Gerri
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość/region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
PostWysłany: Sro 28 Lis 2018, 09:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zacznij od rzeczy najprostszej - czyli sprawdzenia zasilania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
redbul36

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: Vito 639
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sro 28 Lis 2018, 09:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już napisałem ze prąd na bezpieczniku pod maska jest , zaraz sprawdzę napięcie na kablach przy sterowniku czy jest .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 28 Lis 2018, 09:58    Temat postu: reklama

Powrót do góry
redbul36

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: Vito 639
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sro 28 Lis 2018, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

redbul36 napisał:
Już napisałem ze prąd na bezpieczniku pod maska jest , zaraz sprawdzę napięcie na kablach przy sterowniku czy jest .


Wiec tak , na pierwszej kostce jest prad na jednym kablu , a na drugiej nie ma , ale tez nie wiem czy ma być . Ten sterownik ma taki nr. a6395450232 . Ktos wie jak sprawdzić ten sterownik ? jest na motce mc912 .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Szymek81

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość/region): Krotoszyn
Posiadane auto: ML500 W164
Piwa: 3/6
PostWysłany: Sro 28 Lis 2018, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy po przekręceniu kluczyka pojawia się jakiś krótki sygnał lub zapalają się kontrolki na wyświetlaczu parktronika? Jeśli tak to sam moduł raczej działa a przyczyną może być uwalony któryś z czujników. Jeśli masz możliwość to podłącz auto pod SD i wszystko będziesz wiedział, opowieści i numery błędów z innych komputerów (kasowników błędów) można wsadzić między książki. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
redbul36

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: Vito 639
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sro 28 Lis 2018, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic , żadnej lampki i żadnego sygnału , wygląda jak by system był martwy . Nie mam możliwości podpięcia pod SD . Rozebrałem sterownik i zamówiłem regulator nowy , zobaczymy czy cos pomorze wymiana . Pytanie jeszcze czy tylko jeden plus zasilający ma być ? są dwie kostki i tylko na jednej jest 12+ .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Gerri
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość/region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
PostWysłany: Sro 28 Lis 2018, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

redbul36 napisał:
Pytanie jeszcze czy tylko jeden plus zasilający ma być ? są dwie kostki i tylko na jednej jest 12+ .

Jest tylko jedno zasilanie: kabel czerwony na pinie 30 wtyczki pierwszej - zasilanie bezpośrednio z akumulatora, a później "wybudzanie" przez CAN.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
redbul36

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: Vito 639
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sro 28 Lis 2018, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gerri , możesz powiedzieć który to pin wybudzania i jak go najlepiej sprawdzić czy dochodzi sygnał ? jak bym wykluczył szynę can , to by wskazywało na problem ze sterownikiem ( prawdopodobnie regulator ) lub wsad sie wysypał ( acz kolwiek przy wysypanym wsadzie powinien sie załączyć jak sie nie mylę ) .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
redbul36

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: Vito 639
Piwa: 0/1
PostWysłany: Pią 07 Gru 2018, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozwiązane , uszkodzony sterownik .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group