Wpadający pedał sprzegła

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fiszu251

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mysłowice
Posiadane auto: VW Bora 1.9 TDI 115KM AJM
Piwa: 0/3
PostWysłany: Sro 12 Wrz 2018, 10:12    Temat postu: Wpadający pedał sprzegła Odpowiedz z cytatem

Cześć.
Nie dawno byłem na wymianie moich części tj dwumasa, tarcza, docisk, wysprzeglik. Wszystko ok odebrałem auto trochę dziwne od razu było to że biegi ciężko wchodzą, i słychać nie raz zgrzyt przy wrzucaniu biegu. Problem jest taki że raz na jakiś czas a stało się to dokładnie dwa razu że pedał wpadł w podłogę na biegu szarpało autem i zgasło z pedałem w podłodze, dopiero ręcznie musiałem odciągać pedał. Po kolejnym razie zadzwoniłem do tego mech, i on mi powiedział że tam jest taka plastikowa cześć którą on już próbował uratować żeby było dobrze chyba chodzi o coś od pompy sprzęgła oczywiście wpierając mi że przy tym ktoś już coś grzebał dlatego może to nie działać haha dobry żart. Układ był odpowietrzany. Po za tym i tak jakoś dziwnie chodzi skrzynia, biegi słychać przy zmianie, na wstecznym to szarpie autem słuchać stuk i dopiero rusza, typowe zgrzytanie przy zmianie biegów. Co wy na to ? Czy wymieniać pompę sprzęgła jeszcze ? Czy to może być coś innego? Bo ewidentnie facet działa mi na nerwy ale z dziadem nie wygram bo on nic nie zepsuł, dziwne bo jakoś przed naprawą wszystko działa.
_________________
Pomogłem? Postaw browca Very Happy

U siebie rób jak u siebie. A u obcego na ... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Bora05

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kwidzyn/ pomorze
Posiadane auto: VW Bora 1,9TDI. 2005
Piwa: 4/0
PostWysłany: Pon 17 Wrz 2018, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy nieumiejętnym demontażu pompy sprzęgła lub jej pedału można uszkodzić plastikowy element łączący, zwany spinką ustalającą. Ta część jest dostępna np. tu: https://www.skodaczesci.pl/sklep/3455/Spinka_ustalajaca_pompy_sprzegla_Skoda_Fabia_Octavia-1H0721357O
_________________
Teoria- jest to, to wszystko, co nie jest do udowodnienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group