Płukanki do silnika.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Czw 13 Wrz 2018, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yunior81 napisał:
Pewnie tak ale to nie zmienia faktu, ze dodawanie zdjęć na tym forum jest troche archaiczne.
Ludzie bardziej postrzegają to co widzą.

Oprócz tego suche linki nic nie daja, ponieważ często gdzieś są wygaszane ze względu na brak miejsca na serwerach.
Inną rzeczą jest to, że umieszczające je osoby mogą źle je wkleić co doprowadzi do komunikatu: błąd 404

Nie chcę się rozdrabniać nad całością tak więc tutaj tak w skrócie:
https://pl.wikipedia.org/wiki/HTTP_404

Pamiętaj również o nowym prawie autorskim.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
karion

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
PostWysłany: Czw 13 Wrz 2018, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="kedlaw07"]Niemcy leją co im dadzą w ASO, a potem na maksa eksploatują. Kiedy już się nie opłaca naprawiać, lub "wyjezdzą" swoje to Do Turka w komis. On cofa licznik i sprzędaje handlaOwi z Polski. Resztę to już wie każdy co się dzieje z takim autem. Taka prawda o autach z za Odry.

Co do przestrzegania czasu wymiany oleju to jak najbardziej masz rację.

/quote]

Najwyraźniej się sprawdza kiedy wszystkie auta od nich mają więcej najechane. Jeśli te inne nie asowskie oleje takie dobre to też niech robią te 500 tys w parę lat Wink

Mam nadzieje że uda mi się kiedyś eksplatatować na maksa to moje marzenie ale jest postęp Smile

Dokładnie tak jak piszesz, po prostu swoje maja nalatane i to ten moment kiedy już się dokłada.

Jest jeszcze jedna sprawa u nich bardzo bardzo dużo młodych i nie tylko Niemców jeździ autami wypożyczonymi. Tak to jest kiedy jedziesz na stacje w np w Chorwacji a tam 20-25 latek najnowszym passatem albo bmw jeździ. Stąd też takie a nie inne przebiegi. Jeździ nimi wiele osób i się często zmieniają kierowcy a właściciel jeden... Wynajem tyle co rata pojeździsz 2-3 lata najnowszym i zmienisz na inne nowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
yunior81

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
PostWysłany: Czw 13 Wrz 2018, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kedlaw07 napisał:
yunior81 napisał:
Pewnie tak ale to nie zmienia faktu, ze dodawanie zdjęć na tym forum jest troche archaiczne.
Ludzie bardziej postrzegają to co widzą.

Oprócz tego suche linki nic nie daja, ponieważ często gdzieś są wygaszane ze względu na brak miejsca na serwerach.


Pamiętaj również o nowym prawie autorskim.


Mam na myśli wklejanie własnych zdjęć np. z telefonu po obróbce. Chciałem zamieścić zdjęcie oleju, którego uzywam a tak musiałem podać (przykładowo) olej z popularnej aukcji..... co nie do konca się zgadza z moim olejem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Czw 13 Wrz 2018, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yunior81 napisał:
Mam na myśli wklejanie własnych zdjęć np. z telefonu po obróbce. Chciałem zamieścić zdjęcie oleju, którego uzywam a tak musiałem podać (przykładowo) olej z popularnej aukcji..... co nie do konca się zgadza z moim olejem Wink
Zgrywasz fotkę z telefonu na komputer stacjonarny, laptop czy tablet nie wiem co tam masz i następnie wgrywasz na serwer o którym mowa w instrukcji.
Teraz chyba wszystko jasne.

Linki spokojnie do aukcji możesz podać.
Dopisz tylko, że nie reklamujesz produktu lecz umieszczasz go w celu rozwiązania problemu/poglądowym.
Administrator na pewno się do tego nie doczepi, ponieważ Twoje intencje są prawdziwe.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
yunior81

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
PostWysłany: Pią 14 Wrz 2018, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olej kupiony w ASO więc ciężko będzie wstawić link Laughing
W wolnej chwili popracuje nad zdjęciem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pią 14 Wrz 2018, 13:27    Temat postu: reklama

Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
PostWysłany: Sob 22 Wrz 2018, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kedlaw07 napisał:
yunior81 napisał:
Olej leję ori z ASO...
Jaki to olej oryginalny z ASO masz Question

[/URL].


Lekko nie było... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Sro 26 Wrz 2018, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yunior81 napisał:
Lekko nie było... Laughing
Moje gratulacje.
Widzę, że wkleiłeś fotki Wink
Opakowanie takie samo jak u mnie, jednak ja miałem 0w20 Wink

Czy wymianę oleju masz już za sobą razem z płukanką Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
yunior81

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
PostWysłany: Sro 26 Wrz 2018, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jestem przed wymiana. Płukanki tym razem robić nie bede ( były juz 2, pierwsza przy wymianie oleju po zakupie samochodu, i druga przy kolejnej wymianie oleju). Gazownik, ktory kontrolował luzy podczas montazu instalacji lpg stwierdził, ze silnik jest tak czysty, jakby go przed chwila w fabryce złożyli, takze sobie teraz przez dwie kolejne wymiany daruje płukankę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
nieuprzejmygbur

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zielonki
Posiadane auto: Honda, Jazz, 1.4, 2001
Piwa: 0/8
PostWysłany: Pon 01 Paź 2018, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem ciekawy kanał i testy olejów na YT:

Tu przykład jak się wykonuje test:
https://www.youtube.com/watch?v=_6pj3KyDm_I

a tutaj zbiorcze wyniki:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fbb9qtL-yWlzDPLzvxzpF01gRRtH8fKxeVtXt6HPpgg/edit#gid=0


Są tam tez zbiorcze testy olejów przy -30C

a tu:
Olej roślinny, smalec i margaryna zamiast silnikowego:)
https://www.youtube.com/watch?v=vjVY7wSpfKY
https://www.youtube.com/watch?v=e9i0CdVBuZs
https://www.youtube.com/watch?v=OyaBUlNTGyA
_________________
Pkt 22 RF
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
katoga64

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bognor Regis UK
Posiadane auto: Honda Jezz 1,4 SE
Piwa: 2/3
PostWysłany: Wto 02 Paź 2018, 20:52    Temat postu: j/w Odpowiedz z cytatem

https://youtu.be/bzW75ZJW51Y

a mozna i tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group