Brak mocy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darekg69

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 26 Sie 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Fiat
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 26 Sie 2018, 17:28    Temat postu: Brak mocy Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie posiadam Fiata Doblo wersja Malibu 2002 rok 1600cm3 benzyna zakupiony w Niemczech w tym roku.
Mam problem z mocom silnika przy dużych obrotach,czyli jak jeżdżę po mieście z prędkością do 90 km jest wszystko ok ale jak wyjadę na trasę i przekraczam 100 km czasami ma tak jak by tracił moc nie reaguje na pedał gazu. Gdy zredukuje bieg zwolnię lub się zatrzymam i ponownie roszę jedzie normalnie.

Wymieniane rzeczy
-rozrząd,olej, filtr paliwa,komputer,świece ,DPF jest wycięty ,i już sam nie wiem co jeszcze prościej było mi napisać co nie było robione.

Czwarty mechanik męczy się z nim i nic jeśli któryś z kolegów może mi doradzić to będę bardzo wdzięczny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Nie 26 Sie 2018, 18:08    Temat postu: Re: Brak mocy Odpowiedz z cytatem

DPF w silniku benzynowym w 2002 roku? To Ty chyba beta testerem nowych rozwiązań jesteś.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
darekg69

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 26 Sie 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Fiat
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 26 Sie 2018, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam miałem na myśli katalizator Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Nie 26 Sie 2018, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Check świeci?
Może warto podłączyć kompa i sprawdzić parametry pracy silnika w momencie występowania niedomagań - to najlepsza droga do szybkiej i taniej naprawy.
Przyczyn tego typu pracy silnika może być co najmniej kilka. Od wadliwej pracy świecy zapłonowej, poprzez nieprawidłowe wskazania któregoś z czujników, lub uszkodzenie elementu wykonawczego np przepustnicy po usterkę komputera sterującego silnikiem.
Jak chcesz wymienić połowę osprzętu silnika to możemy rozpocząć tworzenie listy części do wymiany. Może uda nam się trafić już na początku lub po zakończeniu listy może okazać się, że silnik jest w stanie agonalnym i cała sporządzona lista od początku nadawała się do kosza.
Rozpocznij od podłączenia furki do kompa u kumatego mechanika.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
darekg69

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 26 Sie 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Fiat
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 28 Sie 2018, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz wszystko to co piszesz zostało zrobione czyli samochód był podpięty pod komputer i nic nie pokazywał ,był też podpięty podczas jazdy i też nic nie pokazał. Została sprawdzona pompka paliwa,zbiornik czy leci czyste paliwo i czy leci z odpowiednim Ciśnieniem,świece są nowe,przepustnica sprawdzona i nawet wymieniona na nową.

Usterka polega na tym że podczas jazdy po mieście z prędkościowy 90 km czyli spokojna jazda samochód jeździ super
Ale gdy zaczynamy jechać szybciej z większą prędkością w pewnym momencie samochód nie reaguje na pedał gazu tak jak by go ktoś trzymał za zderzak zwalnia ale co ciekawe nie ma żadnego falowania obrotów czy dławienia się silnika i nie wyskakuje żaden błąd samochód był już u trzech mechaników pierwszy był średniej klasy ale dwaj pozostali przyłożyli się do pracy i sprawdzali dość dokładnie obecnie jest u trzeciego i jeszcze szukają przyczyny.
Bardzo dziękuje za porady i jak by komuś coś przyszło do głowy to będę bardzo wdzięczny za każda sugestie i radę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 28 Sie 2018, 20:50    Temat postu: reklama

Powrót do góry
majas.wa

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 631
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 36/9
PostWysłany: Czw 30 Sie 2018, 19:58    Temat postu: dławienie podczas jazdy Odpowiedz z cytatem

Waszmość niech sprawdzi wtyczki, masy, okablowanie, klemy i stan akumulatora. Takie jest moje widzimisię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jazeck

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Paź 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tarnobrzeg
Posiadane auto: Doblo 1,6 16v 2002
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 10 Paź 2019, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sondy zapewne za katalizatorem, którego nie ma. Wypnij jedną, później drugą, później obie, zobacz czy jest różnica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group