Zanik mocy i "odcięcia" przy 1500-2000 obrotów.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vittorio69

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 14 Sie 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Toruń
Posiadane auto: Seat Altea, 1,9 TDI, BKC, 2005
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 15 Sie 2018, 21:36    Temat postu: Zanik mocy i "odcięcia" przy 1500-2000 obrotów. Odpowiedz z cytatem

Witam
To mój pierwszy post. Z uwagą prześledziłem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na specyficzne dolegliwości mojej Altei.
Seat Altea, 1.9 TDI, silnik BKC, 2005 r. Mam następujący problem:
Silnik szarpie przy obrotach 1500 - 2000, ale nie zawsze. Przeważnie, kiedy jest ciepły (90 st). Powyżej tych obrotów się nie zdarza. A nigdy przy wyprzedzaniu. Szarpanie silnikiem słychać często, ale nie zawsze, gdy włączone są wszystkie odbiorniki prądu czyli światła i klima na wolnych obrotach (1000 obr/min), na postoju. Wówczas podczas ruszania, np spod świateł potrafi nieźle zakopcić.
A najgorszy objaw: podczas jazdy, tylko przy obrotach 1500 - 2200, zdarzają się "odcięcia", czyli zanik gazu. Samochód przestaje reagować na pedał przyśpieszacza, schodzi do 1000 obr/min i koniec. Pomaga ostra przegazówka albo redukcja biegu na niższy i puszczenie biegu. Gaz wraca. Ale ostatnio zdarza się, że te zabiegi nie pomagają, łącznie z redukcją biegu i puszczeniem sprzęgła. Silnik nie przyspiesza, czuć, że nie ciągnie. Wówczas, jak się zatrzymam, wyłączę silnik, włączę - wszystko wraca do normy.
Co to za cholerstwo???
Powyższe nie zdarzyło się nigdy powyżej 2500 obrotów.
Nadmieniam, że żadne kontrolki błędów się nie zaświecają. Dwumasa wymieniona. Samochód przeszedł kompleksowy przegląd oraz wymianę oleju, rozrządu we wrześniu zeszłego roku.
_________________
Vittorio69
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group