Zamiana radia z fabrycznego na inne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Horhe

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubelskie
Posiadane auto: CXP 1,6 HDI 2005r
Piwa: 0/2
PostWysłany: Wto 14 Sie 2018, 08:32    Temat postu: Zamiana radia z fabrycznego na inne Odpowiedz z cytatem

Witam.
Od jakiegoś czasu radio grało mi coraz gorzej. Nie potrafiło wczytać piosenek z płyty CD w części lub całości płyty. Potem zaczęło tylko odtwarzać stacje FM i to krótko bo zaraz się wyłącza. Więc wyjąłem wtyczki i radio jest bez zasilania. Pytanko jest nastepujace: czy jak zakupie inne radio, jakieś z mp3 np z allegro to czy wyświetlacz w citroenie będzie dalej wyświetlał informacje z komputera o spalaniu, data, itp? Chwilowo nie wyświetla bo odpiąłem radio ale czy będzie jak kupie nowe? Nie chcę kupować oryginalnego radia od cytryny czy naprawiać stary odtwarzacz, wolę nowe z możliwością odtwarzania mp3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
radzio77

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość/region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
PostWysłany: Czw 16 Sie 2018, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w C5 wymieniłem radio fabryczne(też cd przestało działać) na takie z mp3 i informacje z komputera wyświetlały się:data,godzina,spalanie,itp.Informacje radiowe już nie.Jedno co nie działało to sterowanie z kierownicy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Horhe

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubelskie
Posiadane auto: CXP 1,6 HDI 2005r
Piwa: 0/2
PostWysłany: Pią 17 Sie 2018, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Jak zakupię i zamontuję to zdam relację jak wyszło. Jakiś chińczyk wchodzi w grę jest tego od groma w internetach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Horhe

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubelskie
Posiadane auto: CXP 1,6 HDI 2005r
Piwa: 0/2
PostWysłany: Sro 29 Sie 2018, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomocy, co oznaczają te kolory w kostce ISO? który to masa, zasilanie stałe, zasilanie z kluczyka, zasilanie anteny, inne urządzenia? inni producenci potrafią dać czarny, żółty czerwony i tyle. A u mnie różowy, biały... wtf
https://zapodaj.net/a062e27d97b7b.jpg.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Horhe

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubelskie
Posiadane auto: CXP 1,6 HDI 2005r
Piwa: 0/2
PostWysłany: Czw 30 Sie 2018, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc miernik do ręki i wyszło coś takiego:

Zolty/zielony= masa
Rozowy= stałe 12v
Fioletowy= 12v ale tylko do pyknięcia przekaźnika po wyjęciu kluczyka potem przewód bez prądu. Podłączyłem do niego akcesoria turn/off jak podaje instrukcja radia.
Czerwony = nie ma pełnych 12 jest 11.5 stałe bez kluczyka a z kluczykiem pełne 12, podpiąłem zasilanie anteny.
Biały= i tu jest zagadka. Na kluczyku 12 potem po pyknięcia przekaźnika 1.5do3. Podejrzewam sterowanie radia z kierownicy. Poszedł w ślepy pin bo radio które zakupiłem nie obsługuje sterowania.
Radio działa, pamięć w radiu podtrzymania wydaje się wszystko w porządeczku ale wyświetlacz na górze nie wskazuje daty i spalania. Model to AMR116. Kiedyś będę chciał i to zrobić ale muszę się doszkolić jak to działa.


Ostatnio zmieniony przez Horhe dnia Nie 09 Wrz 2018, 13:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 30 Sie 2018, 11:07    Temat postu: reklama

Powrót do góry
michalxm1

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rybnik
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0hdi 163km 2012 , C3 II Exclusive 1,6 VTI
Piwa: 9/1
PostWysłany: Nie 02 Wrz 2018, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyjmij wyświetlacz i odłącz na chwile wtyczki. U mnie pomogło a odkryłem to przypadkowo jak wymieniałem żarówki w wyświetlaczu. Daj znać czy u ciebie zaskoczyło.
_________________
Fiat 126p x 2
BX 1,9 16V GTi
XM V6 12V
XM 2ct
Astra 1,7tdi Isuzu
C3 1,4HDI
Laguna 2,0 16V IP
Xsara Picasso 1,8 2000
Xsara Picasso 1,8 2004 FL Exclusive
Renault VelSatis 3,5V6 Initial Paris \'05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
Horhe

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubelskie
Posiadane auto: CXP 1,6 HDI 2005r
Piwa: 0/2
PostWysłany: Nie 09 Wrz 2018, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...DZIAŁA!!! wyświetla wszystko oprócz informacji z radia.
dzięki Michał.
PS. wszyscy którzy wahają się wymienić radio, nie wymienić polecam wymienić. Każde inne gra ładniej od fabrycznego. Jest więcej przestrzeni w dźwięku- prawdziwe stereo, o tonach już nie będę pisał, odczyt kart pamięci, usb= zero nagrywania płyt- po prostu warto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group