Trafic M9R - Traci moc w trakcie wyjazdu na mocne wzniesieni

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CrisELDi

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rzeszów
Posiadane auto: Trafic SL27 DCI 115, BMW 645i
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 01 Sie 2018, 21:20    Temat postu: Trafic M9R - Traci moc w trakcie wyjazdu na mocne wzniesieni Odpowiedz z cytatem

Witam

M9R 115DCI 2007r

Ogólnie mam problem z brakiem niewielkim brakiem mocy Kiedyś o tym wspominałem na forum, ale od pewnego czasu poruszam się w obszarze gdzie jest mocne wzniesienie z ostrym zakrętem.
Co się dzieje?
Muszę się rozpędzić aby wyjechać na górkę trzymać być bieg 3 (około obroty 2500)aby nie robić za sobą korka i bez problemu wyjechać, ale muszę czasem zatrzymać lub zwolnić i zredukować bieg, i tu się zaczyna cyrk, np: poruszając się pod górkę nie mogę zredukować szybko na dwójkę i dalej jechać w tym momencie traci moc i muszę wrzucić 1 i max 3000 obr. i powoli jechać, nie mogę rozpędzić i szybko wrzucić dwójkę, jeżeli po rozpędzeniu spróbuje wrzucić szybko dwójkę to kończy się to brakiem reakcji na pedał gazu oraz po zredukowaniu na 1 także nie reguje przez 3-4 sec na pedał gazu i powoli wraca moc ale to tylko mogę robić na pierwszym biegu.
Jak bardzo bym próbował pracować z biegami nic mi nie pozwoli abym z konfortem ruszał i przyspieszał pod wzniesienie.

Jeżeli utrzyma obroty 2200-3000 to wyjadę pod górkę bez problemu, jeżeli obroty spadną poniżej 2200 to już koniec nie jestem wstanie wrzucić innego biegu tylko jedynka.

Mniejsze wzniesienia jak się rozpędzam od zera to idzę jak muł ale jestem wstanie zmieniać biegi. Poważnym problemem jest dla mnie mocniejsze wzniesienia to już tragedia.

Brak kontrolek lub błędów na clipie.
Coś mi mówi iż to układ paliwowy a dokładnie zawór zwrotny?
Samochód nigdy mi nie zgasną
Nawet jak jest brak reakcji na pedał gazu pojazd utrzymuje obroty 600-700 jak na biegu jałowym.


Nie wiem gdzie zacząć swoje poszukiwania aby rozwiązać problem.

poz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
BlackRaven

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość/region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
PostWysłany: Czw 02 Sie 2018, 07:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na poczatek wymień filtr paliwa
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
CrisELDi

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rzeszów
Posiadane auto: Trafic SL27 DCI 115, BMW 645i
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 12 Sie 2018, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrobiłem full servis i bez zmian...
jakie jest ciśnienie paliwa na wtryskach oraz na pompy baku paliwa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group