Vito 2016 poduszka i funkcje kierownicy nie dzialaja

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafwyl

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 30 Lip 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Leżajsk
Posiadane auto: Vito 2016
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 30 Lip 2018, 00:47    Temat postu: Vito 2016 poduszka i funkcje kierownicy nie dzialaja Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem nowym użytkownikiem, na początku witam wszystkich serdecznie.
Mam problem kilka dni temu wjechałem dość wolno na krawężnik i pojawił mi sie błąd ( odnośnie poduszki) czasem bylo od tego czasu słuchać jak kręcę kierownica jakiś dźwięk z kierownicy ( wydaje się jakby kabel który idzie do poduszki się wypiął i podczas skręcania ociera o cos) .. jeździłem pare dni z tym błędem gdyż nie miałem czasu się tym zajac odrazu , dziś poczułem jakby kierownica stawiła opur na chwilę i po chwili puszcilo, odczycie jakby przewody/taśma (która jest podłączona jako zasilanie przyciskow) się zachaczyly i ja wyrwalo.. efekt nie działaja przyciski na kierownicy oraz klakson. Ktoś miał podobnie? Może poradzicie jak dostać się do kierownicy( podnieść poduszkę sprawdzić taśmę/przewody) bo nigdy tego nie rozbierałem i nie mam pojęcia jak dostać się do środka i co odkręcić czy szarpnąć by czegoś nie uszkodzić a chce sprawdzić może da się to jakoś wpiąć na miejsce. Pacjent Vito CDI 119, rok 2016
Pomóżcie proszę jeśli wiecie jak za to zabrać może jakieś ilustracje pogladowe. Z góry dziękuję


Ostatnio zmieniony przez Rafwyl dnia Pon 30 Lip 2018, 12:01, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Gerri
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość/region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
PostWysłany: Pon 30 Lip 2018, 08:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Przeczytaj może co napisałeś, bo miejscami jest to niemożliwe do zrozumienia. Nikt tu się nie będzie domyślał o co ci chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Rafwyl

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 30 Lip 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Leżajsk
Posiadane auto: Vito 2016
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 30 Lip 2018, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie trochę zaspany byłem i nie zwróciłem uwagi jak mi słownik wyrazy pozmienial.. edytowalne może teraz jest jaśniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Gerri
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość/region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
PostWysłany: Pon 30 Lip 2018, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już lepiej... Smile
Kierownica od strony przedniej (na ramionach, od strony pedałów/licznika) ma takie okrągłe znaczki/przetłoczenia. Tam trzeba po prostu zrobić dziury i tam sie wtyka narządź do wyjęcia poduszki. Ja w tym celu używam torxa śrubokręta 20 lub 25. Jak zrobisz dziurę, to wtykasz torxa i szukasz takiej agrafkowej sprężyny którą trzeba nacisnąć w kierunku wałka kierownicy. To spowoduje odblokowanie mocowania poduszki.
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć - język ludzi jest ubogi... Spróbuj - jak nie dasz rady to może zrobię jakiś pikczer.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group