Dziwne brzęczenie silnika przy schodzących obrotach Yaris I

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inwestor93

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Lip 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rzeszów
Posiadane auto: Yaris I
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 28 Lip 2018, 14:00    Temat postu: Dziwne brzęczenie silnika przy schodzących obrotach Yaris I Odpowiedz z cytatem

Cześć,
jestem tutaj nowy dlatego chciałbym się ze wszystkimi przywitać i stety, bądź niestety przejść do problemu z Toyotą.

Od pewnego czasu zauważyłem dziwne dźwięki dochodzące prawdopodobnie spod maski (słychać je zarówno przy otwartych jak i zamkniętych szybach). Problem pojawia się w momencie, gdy samochód hamuje silnikiem i schodzi z obrotów. Dźwięk jest słyszalny, gdy auto osiągnie około 1500 rpm. Wtedy słychać takie dziwne "bruuuu", które ustępuje, gdy samochód osiągnie jeszcze niższe obroty. To wspomniane bruuu to dźwięk podobny do tego, jakby coś wchodziło w rezonans. Nie czuć jednak żadnych większych drgań. Taki dźwięk występuje przez chwilkę około 1 do 2 sekund tylko i wyłącznie w opisywanym przeze mnie przypadku. W momencie, gdy próbuje na biegu jałowym wrzucić samochód na podobne obroty i czekać aż spadną problem nie występuje.
Z tego, co wyczytałem to podobny objaw występuje przy zużyciu poduszek silnikowych, czasem jeśli jest sypnięte łożysko w skrzyni biegów, jednak może macie inny pomysł.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group