VV bora 1.9 TDI problem z temperaturą

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krystwie

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Lip 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: bora 1.9tdi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 27 Lip 2018, 15:08    Temat postu: VV bora 1.9 TDI problem z temperaturą Odpowiedz z cytatem

VV bora 1.9 TDI 2003r.


Mam następujący problem. Rano gdy silnik całkowicie zimny, odpalam samochód (albo nawet wystarczy że włączam zapłon) i od razu mam temperaturę 90 stopni. Jak przejadę kilka km wskazówka pochodzi pod 100 stopni i tak się utrzymuje przez cały czas. Gdy samochód ostygnie, znowu pokazuje temperaturę 90 stopi.

To chyba nie termostat, choć mechanikiem nie jestem. Więc nie wiem. Gdy w sklepie zapytałem się o czujnik temperatury cieczy – sprzedawca powiedział że jest ich kilka i muszę wiedzieć który mam wymienić

Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
totmohen

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 295
Skąd jesteś (miejscowość/region): ELW
Posiadane auto: vw bora 02. TDI 1,9 .AXR 74 kw
Piwa: 12/16
PostWysłany: Nie 29 Lip 2018, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zmien samochod/auto Embarassed
_________________
https://www.facebook.com/prawdziweprzebiegi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Bora05

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kwidzyn/ pomorze
Posiadane auto: VW Bora 1,9TDI. 2005
Piwa: 4/0
PostWysłany: Wto 31 Lip 2018, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej sprawdzić pomiar temperatury silnika podłączając VAG-a lub VCDS-a. Jeżeli nie masz do nich dostępu, a chcesz sprawdzić czujnik, to wystarczy zdjąć z niego wtyczkę i obserwować wskaźnik. Jeżeli wskazanie zmieni się, to będzie to ten. W Vw Borze zastosowany jest czujnik G 62/G2 (podwójny- zielony) o numerze kat. 059919501A. Przy okazji sprawdź również okablowanie.
_________________
Teoria- jest to, to wszystko, co nie jest do udowodnienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group