Kolejny Jazz w rodzinie odbior sobota :)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
PostWysłany: Pią 20 Lip 2018, 21:16    Temat postu: Kolejny Jazz w rodzinie odbior sobota :) Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Sob 21 Lip 2018, 00:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepiękny. Kolor super. Niestety taki nie był oferowany w wersji II. Mam nadzieję, że następny będzie w wersji sportowej.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
PostWysłany: Sob 21 Lip 2018, 08:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kedlaw07 napisał:
Przepiękny. Kolor super. Niestety taki nie był oferowany w wersji II. Mam nadzieję, że następny będzie w wersji sportowej.


Racja w wersji sportowej wyglada super ale i tez kosztuje duuuuuzo wiecej a kolor dosc nie typowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
witek_p

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
PostWysłany: Sob 21 Lip 2018, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest 1,2 czy 1,4 ?

Jeździłeś jednym i drugim, jak w porównaniu do II 1,4, dynamika 0-70km/h i przełożenia skrzyni, głównie na trasie mnie to interesuje bo II 1,4 wg mnie ma za wysokie obroty przy prędkości autostradowej 140 ...... ale rozumiem że mocy po prostu brakowało i tak zrobili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
yunior81

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
PostWysłany: Nie 22 Lip 2018, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładny, gratulacje z zakupu i bezproblemowej jazdy życzę !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 22 Lip 2018, 10:44    Temat postu: reklama

Powrót do góry
mateuo

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: audi a4 2.0 tdi
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pon 23 Lip 2018, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śliczny jest <3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
karion

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
PostWysłany: Pon 23 Lip 2018, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witek_p napisał:
To jest 1,2 czy 1,4 ?

Jeździłeś jednym i drugim, jak w porównaniu do II 1,4, dynamika 0-70km/h i przełożenia skrzyni, głównie na trasie mnie to interesuje bo II 1,4 wg mnie ma za wysokie obroty przy prędkości autostradowej 140 ...... ale rozumiem że mocy po prostu brakowało i tak zrobili.



A co ma dynamika 0-70 do autostrad ? w 0-100 wypada znośnie i obroty są wysokie ale nie przeszkadzają one na trasie specjalnie do 140 sprawdza się moim zdaniem ok. Z drugiej strony pytasz ile ma a na końcu twierdzeniem narzekasz że mocy brakuje i rozumiesz.

Nie wiem z czego wnioskujesz że obroty są za wysokie do 140 i co z tego wynika w związku z tym. To nie jest auto które ma być mocne. Ma być przede wszystkim oszczędne i do miasta i tak go zrobili niemal idealne auto.

U mnie podobnie jak inne jazz jest użytkowany wyłącznie w trasach długodystansowych głównie po drogach ekspresowych i autostradowych. Ostatnio dosyć często u mnie ma w okolicach 5 tys i więcej obrotów. Dynamika wystarcza na ekspresówce i bym powiedział że bardzo dobra jak na wolnossaka w tym segmencie.Na autostradach nie wiem co to dynamika bo zmieniam pas i po sprawie.


Co do jazza z 1 postu to jeden z ładniejszych kolorów. Surprised w drugiej kolejności po moim sięgnąłbym właśnie po ten kolor.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
witek_p

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
PostWysłany: Pon 23 Lip 2018, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytam odnośnie dynamiki w ruchu miejskim w przedziale 0-70km/h oraz o obroty przy 140km/h. No sorry ale 5k obrotów przy takim wytłumieniu to jest tragedia, jasne że można radio na full puścić, ale chyba nie o to chodzi.
III w 1,2 ma 90kucy, więc może trochę lepiej się zachowuje silnik i ma lepszą krzywą i mogli lepiej w związku z tym dobrać przełożenia skrzyni a nie tak krótkie jak w II.

Poza tym chyba to jest forum, można zapytać czy jest to zakazane ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
karion

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
PostWysłany: Wto 24 Lip 2018, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie.

No wytłumienie już od 110 jest do bani a przy 5 tysiącach słychać też lekko silnik i w ogóle nic już nie robi znaczenia bo jest głośniej ale ta bariera hałasu gdzieś koło 110 się otwiera. Po pewnym czasie nie zwraca się na to uwagi , tzn zwraca ale idzie się przyzwyczaić i nie myśli się o tym tak.
Ostatnio dużo jeżdżę z obrotami ponad 5 tysięcy a służy mi głównie w trasie. Da się wytrzymać żona i ja też nikt nic po jeździe nie mówił że głośno chodź kiedyś po zakupie na to zwróciłem uwagę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
PostWysłany: Nie 29 Lip 2018, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witek_p napisał:
Pytam odnośnie dynamiki w ruchu miejskim w przedziale 0-70km/h oraz o obroty przy 140km/h. No sorry ale 5k obrotów przy takim wytłumieniu to jest tragedia, jasne że można radio na full puścić, ale chyba nie o to chodzi.
III w 1,2 ma 90kucy, więc może trochę lepiej się zachowuje silnik i ma lepszą krzywą i mogli lepiej w związku z tym dobrać przełożenia skrzyni a nie tak krótkie jak w II.

Poza tym chyba to jest forum, można zapytać czy jest to zakazane ?


Zgadza sie cichy to ten jazz nie jest ale to nie problem dla mnie co do dynamiki moj to automat 0-30 mil sredniawo pozniej sie zaczyna dziac max rpm i do przodu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
PostWysłany: Sob 11 Sie 2018, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group