Kia sportage 2.0crdi 150 km 2009 Przytkany smok oleju

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam1464

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 crdi 2009
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 19 Lip 2018, 07:54    Temat postu: Kia sportage 2.0crdi 150 km 2009 Przytkany smok oleju Odpowiedz z cytatem

Na wstępie pragnę sie przywitać!
Kochani czy ktoś mógłby mi opisac w jaki sposób zdemontować miskę olejową? chcę ją zdemontować by wyczyścić smok olejowy? i teraz moje pytanie czy muszę opuścić wózek? czy unieść silnik? misę rozkręciłem jest luźna ale nie mogę jej wydostać ponieważ jej prawa strona wadzi o wózek ..pomóżcie mi jak to ugryźć ..Ps tyle co zdążyłem spojrzeć wiszą ze smoka farfocle ..bardzo proszę o pomoc ..serdecznie pozdrawiam Adam


Ostatnio zmieniony przez adam1464 dnia Czw 19 Lip 2018, 14:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
adam1464

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 crdi 2009
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 19 Lip 2018, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miska zdemontowana ..trzeba było opuścić trochę wózek..smok przytkany..dziwię sie ze nie zatarłem silnika..nie mam pojęcia jak wstawić zdjęcie tu na forum by zainteresowane osoby mogły to zobaczyć..swoją drogą dziwię się ze ten temat nigdzie nie był poruszany ..spędziłem sporo czasu szukając czegoś na ten temat i nic nie znalazłem..a sam pomysł przytkanego smoka olejowego wziął się z warsztatru samochodowego w którym byłem..pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
małgosia74

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość/region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
PostWysłany: Czw 19 Lip 2018, 16:19    Temat postu: Przytkany smok olejowy Odpowiedz z cytatem

Witam pierwsze słyszę by w tych silnikach wystąpił taki problem,być może silnik był zalany jakimś badziewnym olejem na twoim miejscu przepłukała bym silnik jakimś preparatem być może kanały olejowe również są przytkane i dopiero potem zalać silnik jakimś dobrym olejem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
adam1464

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 crdi 2009
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 19 Lip 2018, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam auto niemal ze od początku jeździło na "Liqui Moly" TOP TEC 4200 5W-30 wymieniany był maksymalnie po 20 tyś przy czym producent tego oleju przewiduje wymianę co 30 tyś km.. Tak..zrobiłem płukankę preparatem Liqui Moly Engine Flush przez 10 minut na rozgrzanym silniku po czym zlałem wszystko..zdjełem miskę..wymyłem smok olejowy który był przypchany a teraz zalałem silnik olejem Motul x-clean 5w-30 jakościowo olej gorszy od poprzedniego ale planuję wymianę max co 10 tyś km..Bardzo proszę uświadomić mnie jak wstawić tu zdjęcia to wstawię by każdy mógł sam ocenić..pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Grzybeq

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
PostWysłany: Czw 19 Lip 2018, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia umieszczasz na darmowym hostingu, lub jeśli masz konto np. na google, to umieszczasz w nim i udostępniasz link. Samo forum nie udostępnia przechowywania zdjęć.

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 19 Lip 2018, 22:33    Temat postu: reklama

Powrót do góry
adam1464

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 crdi 2009
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 23 Lip 2018, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
adam1464

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 crdi 2009
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 23 Lip 2018, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
adam1464

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 crdi 2009
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 28 Sie 2018, 00:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem przytykania sie smoka olejowego jest spowodowane nieszczelnymi-wydmuchanymi podkladkami pod wtryskiwaczami ..w moim przypadku bylo to na 1 i 3 cylindrze..i tkz "karbon dostaje sie do oleju..jeszcze raz dziwię sie ze temat nigdzie nie zostal poruszony ..w tej chwili jest na sprzedaż kia sportage na olx z Gdanska z przytartym siilnikiem..Diagnoza "zapchany smok oejowy..pozdrawiam i mam nadzieje ze pomoglem zainteresowanym osobom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Silwer

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 487
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódzkie
Posiadane auto: A4 B6 1.8t quattro avant
Piwa: 25/1
PostWysłany: Sro 29 Sie 2018, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem, przytkane smoki, to efekt niemieckiej filozofii wymiany oleju. Twierdzą, że jeśli jeżdżą na oleju typy Long Life, to wymieniają go co 30.000km!!! Późnie zatarte auto trafia do polski. Robi się remont "ekonomiczny", i idzie dalej. Takie moje spostrzeżenie z punktu widzenia sprzedawcy części samochodowych. Poza tym, te magiczne przebiegi 170-180 tyś km aut sprowadzanych... niemiec płakał.
_________________
Trabant 601 84\\\'
A4 B6 1.8t quattro Avant 03\\\'
SHL M11 63\\\'
A4 B6 1.8t Avant 01\\\'
Nie pytaj mnie-czy można, zapytaj siebie-czy warto? Bo można wszystko, ale nie wszystko warto...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Grzybeq

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
PostWysłany: Sro 29 Sie 2018, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dosłownie, wymieniany olej do 30 tys nie jest już w stanie zbierać w siebie nagaru i zaczyna się to wszystko odkładać. Co do remontu- nie wiem czy coś jest w stanie taki silnik uratować, chyba szlif wału i tulei cylindrów o ile jest jeszcze z czego zbierać.

Polityka jest taka, aby pozbyć się, a przynajmniej ograniczyć rynek wtórny, bo samochody nowe zbyt słabo się sprzedają.

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
adam1464

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 crdi 2009
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 29 Sie 2018, 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Silver może i ma Pan rację ale nie w moim przypadku..w moim aucie nigdy olej nie był wymieniany co 30 tys..po drugie poprzez wydmuchane podkladki wtryskiwaczy ..grudki nagaru-"karbonu" przedostawały sie do oleju..mialłem mały problem by zdemontować wtryskiwacze w których był przedmuch ponieważ były zaklejone tym nagarem..tymi grudkami koksu zwał jak zwał..niestety zrobiłem fotkę tylko wydmuchanej podkładki..a szkoda pokazałbym wszystkim ten syf..pozdrawiam https://zapodaj.net/4aadcfc0728cc.jpg.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
adam1464

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 crdi 2009
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 30 Sie 2018, 00:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group