falujące obroty

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marekkomarek

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość/region): LAZISKA
Posiadane auto: OPEL MERIVA 1.4/120KM 2011
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pią 29 Cze 2018, 22:14    Temat postu: falujące obroty Odpowiedz z cytatem

silnik 1 ,7 125kM od paru dni zaczął mi nie równo pracować silnik - faluje zimny - czyżby zawór na pompie SCF --

Ostatnio zmieniony przez marekkomarek dnia Wto 10 Lip 2018, 12:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marekkomarek

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość/region): LAZISKA
Posiadane auto: OPEL MERIVA 1.4/120KM 2011
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sob 30 Cze 2018, 09:51    Temat postu: Re: falujące obroty Odpowiedz z cytatem

marekkomarek napisał:
silnik 1 ,7 125kM od paru dni zaczął mi nie równo pracować silnik - faluje tylko zimny - czyżby zawór na pompie SCF --
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marecki165

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość/region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Opel Astra 1.7CDTI 125KM Cosmo
Piwa: 1/2
PostWysłany: Sro 04 Lip 2018, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem identyczny problem tak padł ten zawór koszt zakupu w moim przypadku 450 zl. I obowiazkowo przyczenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marekkomarek

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość/region): LAZISKA
Posiadane auto: OPEL MERIVA 1.4/120KM 2011
Piwa: 1/0
PostWysłany: Nie 08 Lip 2018, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego marecki -- nie kumam i obowiązkowo przyczenie pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marekkomarek

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość/region): LAZISKA
Posiadane auto: OPEL MERIVA 1.4/120KM 2011
Piwa: 1/0
PostWysłany: Wto 10 Lip 2018, 12:46    Temat postu: falujące obroty Odpowiedz z cytatem

a jednak -- poczytałem na forach - pojechałem do mechanika - by odczytał jaka pompa - zakupiłem zawór SCV -- a że pompa jest z tyłu silnika a w niej ten zawór- więc zajęło mi -odkręcenie dwóch śrub ok 40 min - ale włożenie do pompy nowego zaworu wraz z uszczelką i oringiem -- i przykręcenie , nowych dwóch śrub zajęło mi przeszło godzinę - ale efekt pracy jak nowy -- falująca praca się skończyła -
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 10 Lip 2018, 12:46    Temat postu: reklama

Powrót do góry
marecki165

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość/region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Opel Astra 1.7CDTI 125KM Cosmo
Piwa: 1/2
PostWysłany: Sob 14 Lip 2018, 08:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry kolego wkradla się literówka (przyczynie) miało być przyuczenie. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marekkomarek

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość/region): LAZISKA
Posiadane auto: OPEL MERIVA 1.4/120KM 2011
Piwa: 1/0
PostWysłany: Wto 17 Lip 2018, 17:44    Temat postu: falujące obroty Odpowiedz z cytatem

wymieniłem zawór SCV - i to przyuczenie czyli nauczenie małej dawki paliwa - bo mi faktycznie pokazuje 08 , 09 l/h-- czy to zrobię programem - SPROG - czy muszę jechać na dobry komputer -- pozdrawiam for. czy ktoś ma program tech 2,,lub op- com - czy warto to kupić -
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group