Mercedes Vito 638 2001 r Jakie Webasto

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Markus1234

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 26 Cze 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Sokółka
Posiadane auto: Mercedes Vito
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 26 Cze 2018, 23:38    Temat postu: Mercedes Vito 638 2001 r Jakie Webasto Odpowiedz z cytatem

Witam
Nie dawno kupiłem Mercedesa Vioto 638 112 cdi 2001 r samochód posiada Webisto ale nie mam pojęcia czy ogrzewa kabinę czy silnik. Panel sterowania znajduje się na dolnej podstawie fotela kierowcy.
Może ktoś się orientuje w tej sprawie.
_________________
Marek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Wto 26 Cze 2018, 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet nie popatrzyłeś po tematach,czy nie było wzmianki.
Pierwszy z brzegu a jest kilka.
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=26025
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Gerri
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość/region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
PostWysłany: Czw 28 Cze 2018, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak więc Kolego oryginalne webasto nigdy nie miało sterowania pod siedzeniem tak więc można jedynie po VIN-ie określić co wyszło z fabryki a reszta będzie i tak tajemnicą. Jeżeli to nie jest oryginalne, to pozostaje szukać po wężach jak to jest podłaczone i czy jest pompka obiegowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Marekus1225

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość/region): Sikólka
Posiadane auto: BMW e92 335 d 2007
Piwa: 1/0
PostWysłany: Czw 28 Cze 2018, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samochód kupiłem w Niemczech myślę ze oryginał, ale nie mam pewności działa normalnie, ale nie wiem czy ogrzewa silnik czy kabinę. Wysyłam ci 2 linki jak to wygląda samochód przerobiłem na Kampera i zimą stoi, ale i tak chcę wiedzieć. Jak coś to zapytam Dilera
https://zapodaj.net/38836a39b1e52.jpg.html
https://zapodaj.net/3870de5adebd3.jpg.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Gerri
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość/region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
PostWysłany: Sob 30 Cze 2018, 08:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zdjęciach nie jest Webasto, tylko zegar programowy. Na tej podstawie na pewno nie określisz, co ono grzeje. Zegarem programowym możesz załączać praktycznie wszystko, co do niego podłączysz - nawet migacze jak będziesz mieć taki kaprys. Dlaczego nie zrobiłeś zdjęcia "piecyka"?
Są takie, które grzeją tylko powietrze (tzw. "webasto powietrzne" lub "suche") i takie stosuje się wyłącznie do ogrzewania kabiny. Bardziej powszechne w ciężarówkach i właśnie w kamperach. Nie stosowane w dostawczakach jako wyposażenie seryjne. Drugi typ to "webasto wodne" (lub inaczej mokre") i tu obszar grzania zależy od wykonanych połączeń do układu chłodzenia auta. Standardowo grzanie odbywa się w tzw. "małym obiegu" czyli obejmuje silnik i nagrzewnicę w kabinie. Temperatura grzania jest tak dobrana, żeby nie przekraczała temperatury początku otwierania termostatu gdyż wtedy doszłoby do niepotrzebnego i nieekonomicznego nagrzewania wody w chłodnicy.

Jeżeli chodzi o wspomniany zegar programowy, to seryjnie był on montowany w wykładzinie podsufitki, nad lusterkiem wstecznym - a nie w podstawie siedzenia. Podejrzewasz, że jest to wyposażenie fabryczne - dlaczego po prostu nie rozszyfrujesz sobie VIN-u auta żeby się o tym dowiedzieć (tak jak ci poradziłem)? Jeżeli nie umiesz - dlaczego nie podasz tego numeru na forum? Ktoś by na pewno zrobił to dla ciebie.
W dobrą wolę dilera nie wierz, bo on ma swoje obowiązki a nie przeszukiwanie historii kilkunastoletniego auta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 30 Cze 2018, 08:36    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group