Pasek klinowy wielorowkowy - rozmiar

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mlynek

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Maj 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Częstochowa
Posiadane auto: Dodge Caliber SXT, 2.0L+LPG, 2009
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 29 Maj 2018, 10:09    Temat postu: Pasek klinowy wielorowkowy - rozmiar Odpowiedz z cytatem

Witam

Wymieniałem ostatnio koło pasowe, za jednym zamachem chciałem wymienić pasek klinowy. Mechanik kupił pasek o rozmiarze 2550mm i twierdzi, że nie mógł go założyć gdyż jest za krótki o jakieś 4cm. Twierdził że może jakaś rolka jest nieoryginalna (za duża) i nowy pasek nie daje się założyć, stary - wiadomo, wyciągnięty więc pasuje. Ja trochę poszperałem w necie i znalazłem w sklepie internetowym pasek do mojego modelu samochodu o długości 2575mm, czyli 2,5 cm dłuższy. W tymże sklepie powiedzieli mi, że nie ma takiej długości paska jak 2575mm, ze to musi być błąd w opisie producenta, że musi być 2550. A mi się wydaje że taki pasek byłby ok, w innych sklepach też widzę dwa rodzaje długości paska.

Czy ktoś z Was orientuje się skąd wynikają dwie długości o niewielkiej różnicy - 2550 oraz 2575mm dla tego samego silnika? Czy może to faktycznie jakiś błąd producenta i mechanik ma rację?
_________________
mlynek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
DZ1

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 24 Lip 2017
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kielce
Posiadane auto: Dodge Caliber SE 2.0 VVT 2010r
Piwa: 5/12
PostWysłany: Pią 01 Cze 2018, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej zadzwoń do sklepu w Olkuszu, ja u nich kupuje - oni tam mają dużo rzeczy do naszych Caliber'ków.
pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jeromino

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość/region): Chojnice
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8 SXT 2008 r.
Piwa: 1/1
PostWysłany: Czw 07 Cze 2018, 11:07    Temat postu: Pasek klinowy. Odpowiedz z cytatem

Witam,
Pozwolę sobie dorzucić ziarno "prawdy". Dzisiaj odwiedziłem sklep motoryzacyjny celem poznania ceny paska do mojego Koliberka Wink
Pan zadał pytanie: czy auto ma klimatyzację. TAK, ma, odpowiedziałem.

Jaki z tego wniosek ?
Auta z klimą mają inne paski, auta bez także.

Taka drobna uwaga z mojej strony dla Tych, którzy podobnie jak i ja przymierzają się do jego wymiany.

Pozdrawiam Wszystkich !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group