Nie działa przycisk klimatyzacji i podgrzewania szyb

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ŁukaszNN

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 '04
Piwa: 2/7
PostWysłany: Czw 24 Maj 2018, 12:10    Temat postu: Nie działa przycisk klimatyzacji i podgrzewania szyb Odpowiedz z cytatem

Witam, w mojej hondzie jazz '04 po wymianie radia z fabrycznego na takie 1din i po wymianie ramki zupełnie przestała działać cała konsola środkowa, działa tylko nawiew natomiast nie działa klimatyzacja, ogrzewanie szyby tylnej oraz nie działa podświetlenie. Wszystkie wtyczki są podłączone tak jak wcześniej, sprawdzałem 2 razy, bezpieczniki sprawdzone, poproszę o porady Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
witek_p

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
PostWysłany: Czw 24 Maj 2018, 17:33    Temat postu: Re: Nie działa przycisk klimatyzacji i podgrzewania szyb Odpowiedz z cytatem

A nie odciąłeś czasem kabla masowego od konsoli środkowej ?
O ile dobrze kojarzę to właśnie na wtyczce zasilania radia jest on rozgałęziony - obcinałeś wtyczki czy łączyłeś się na przejściówkach ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ŁukaszNN

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 '04
Piwa: 2/7
PostWysłany: Sro 30 Maj 2018, 01:56    Temat postu: Re: Nie działa przycisk klimatyzacji i podgrzewania szyb Odpowiedz z cytatem

witek_p napisał:
A nie odciąłeś czasem kabla masowego od konsoli środkowej ?
O ile dobrze kojarzę to właśnie na wtyczce zasilania radia jest on rozgałęziony - obcinałeś wtyczki czy łączyłeś się na przejściówkach ?


Nic nie odcinałem, rozłączyłem radio i zastosowałem przejściówkę. Ramka jak i kable są z Chin może tu jest problem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ŁukaszNN

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 '04
Piwa: 2/7
PostWysłany: Nie 26 Sie 2018, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie, dzisiaj rozkręciłem cały panel ponieważ miałem miernik i sprawdziłem napięcia i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że wszędzie pojawiają się napięcia a więc w jednej chwili musiały się przepalić wszystkie żarówki Smile Nawet we włącznikach klimatyzacji i podgrzewania szyby gdzie są po 2 żarówki, padły wszystkie.

Tak więc muszę je wymienić ale znowu pojawił się problem, zgubiłem 2 gniazda do mocowania żarówek od podświetlania pokręteł nawiewów. Czy można je kupić osobno? Szukałem na allegro ale niestety nie znalazłem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Nie 26 Sie 2018, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio wyciągałem/wkładałem radio bo padł napęd CD i przy okazji wymieniłem spalone zarowki. Zamówiłem w ASO i kupiłem je w komplecie z tym plastikowym kołnierzem.
Tylko cena trochę zaporowa, 20 złotych za 1 sztukę.
Tutaj masz linka jak to wymontować a następnie złożyć.
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=226288&start=15
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Nie 26 Sie 2018, 22:25    Temat postu: reklama

Powrót do góry
ŁukaszNN

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 '04
Piwa: 2/7
PostWysłany: Pon 27 Sie 2018, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kedlaw07 napisał:
Ostatnio wyciągałem/wkładałem radio bo padł napęd CD i przy okazji wymieniłem spalone zarowki. Zamówiłem w ASO i kupiłem je w komplecie z tym plastikowym kołnierzem.
Tylko cena trochę zaporowa, 20 złotych za 1 sztukę.
Tutaj masz linka jak to wymontować a następnie złożyć.
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=226288&start=15


Zapytam się w ASO, dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ŁukaszNN

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 '04
Piwa: 2/7
PostWysłany: Nie 28 Paź 2018, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze jedno pytanie, nie mam czym zmierzyć żarówek, może ktoś zna symbol żarówek oświetlenia nawiewów w Jazz-ie II? Znalazłem takie na aukcji i wydaje mi się, że powinny pasować tylko nie znam średnicy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Pon 29 Paź 2018, 09:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o typ oświetlenia to wchodzi tam żarówka o symbolu katalogowym:
79671-SAA-003
więcej tutaj:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=137025&postdays=0&postorder=asc&start=210
zobacz mój wpis.
Mamy ten sam model jazza tak więc te będą pasować.
Może telefon do ASO rozwiąże problem Question

Tutaj kolega coglin podał następujące parametry żarówki:
Cytat:
Własnie dzwoniłem do dwóch ASO w Krakowie.
Dowiedziałem się że:
żarówka - 14V 60mA, po googlowaniu wychodzi, że to T1
cena w ASO za szt. - 15,99 - komplet z plastikiem.

Oznaczenie katalogowe żarówki to 79674-S3N-941

Poniżej linki do opisów żarówek i nie tylko:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=171437&postdays=0&postorder=asc&start=30
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=171437&postdays=0&postorder=asc&start=45
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
ŁukaszNN

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 '04
Piwa: 2/7
PostWysłany: Pon 29 Paź 2018, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kedlaw07 napisał:
Jeżeli chodzi o typ oświetlenia to wchodzi tam żarówka o symbolu katalogowym:
79671-SAA-003


Zamówiłem już wg tego nr cena trochę duża 20zł za sztukę ale przynajmniej znalazłem, dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Pon 29 Paź 2018, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie czeka jeszcze raz takie samo zamówienie.
Żarówka oświetlenia na nogi mi zgasła Sad
Tak jak napisałem wcześniej mamy identyczne radyjko a co za tym idzie panele, to spokojnie możesz rozebrać je korzystając z moich fotek.
Myślę że coś pomogą.

Ps. Zimno na dworze ale pić się chce. Smile
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
ŁukaszNN

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 '04
Piwa: 2/7
PostWysłany: Pon 05 Lis 2018, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj odebrałem żarówki i niestety nie pasują, są nieco za małe no chyba że przysłali inne niż powinny. W każdym razie gdyby ktoś szukał to pasują żarówki typu T5 z podstawą 12mm a przysłali 10mm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Wto 06 Lis 2018, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zamawiałem wg numeru katalogowego ktory Ci podałem takie powinieneś otrzymać, a nie inne.
Napisz jaki masz panel radia i klimatyzacji, ponieważ do każdego są inne. Sprawdziłem to w ASO podczas zamawiania swoich
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ŁukaszNN

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 '04
Piwa: 2/7
PostWysłany: Sro 07 Lis 2018, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kedlaw07 napisał:
Jak zamawiałem wg numeru katalogowego ktory Ci podałem takie powinieneś otrzymać, a nie inne.
Napisz jaki masz panel radia i klimatyzacji, ponieważ do każdego są inne. Sprawdziłem to w ASO podczas zamawiania swoich


W sumie to teraz już zgłupiałem bo podałeś, że wchodzi żarówka o symbolu 79671-SAA-003 a niżej, że ktoś podał symbol 79674-s3n-941 i taki właśnie zamówiłem no i ta żarówka nie pasuje Smile Rozumiem, że ta pierwsza to pewnie inna, która de facto powinna pasować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Sro 07 Lis 2018, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój jazz ma zwykle radio "gałkowe", manualną klimatyzację i pasuje do niego tą żarówka o podanych przeze mnie numerach katalogowych.
Natomiast auta klimatronikiem mają żarówki o innym symbolu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group