Problem z sprzeglem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gareon

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Cze 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość/region): Szczecin
Posiadane auto: Volvo XC60 2023
Piwa: 2/5
PostWysłany: Pon 21 Maj 2018, 13:41    Temat postu: Problem z sprzeglem Odpowiedz z cytatem

Hej,

Temat nie do konca jest trafny ale juz wyjasniam.
Auto Altea 2.0 TDI

Mam pewien problem z pedałem sprzęgła.
Stojąc na luzie czy jadac na biegu w momencie wciskania sprzęgła w polowie wciskania pojawiaja sie takie stuki metaliczne tak jakby cos sie krecilo i zaczynalo stukac. Po docisnieciu sprzegla do konca stukanie zanika. To samo sie dzieje w 2 strone, czyli po odpuszczaniu sprzęgła w polowie pojawiaja sie stuki i na koncu zanikaja.

Poza tym brak innych dolegliwosci. Sprzęgło nie slizga sie, smiga bardzo dobrze, dwumas tez nie telepie sie i nie wydaje dzwiekow. Poza tym stukaniem podczas wciskania nic wiecej sie nie dzieje. Co to moze byc? Mam faworyta... łożysko oporowe.
Dzwiek mam dokladnie taki sam: https://www.youtube.com/watch?v=Km75tHPGt4I
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group