1.9 105 km czy 2.0 140 km

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mario87

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tarnowskie Góry/Śląsk
Posiadane auto: vw bora 1,9TDI 90km 98r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 18 Maj 2018, 21:38    Temat postu: 1.9 105 km czy 2.0 140 km Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie odnośnie tourana bo przymierzam sie do zakupu takiego auta i sie zastanawiam nad silnikem 1.9 105 km a 2.0 140 km , jezdze teraz vw bora 1.9 90 km i nie moge zlego słowa powiedziec na ten silnik . Chciałbym takiego 1.9 105 km ale nie wiem czy to jedzie przy tej masie czy trzeba go pchac. Wiadomo nie bede sie scigac bo to rodzinne autko. Jak tam awaryjośc w tych silnikach 1.9 105 km i 2.0 140 km . Ile wam sprzegła wytrzymuja turbiny zrby wiedziec w okolicach jakich tysiecy kilometrów mozna sie spodziewać wymiany.
Z gory dziekuje za pomoc bo wiem ze zawsze ktoś pomoze .
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
andreas79

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
PostWysłany: Sob 19 Maj 2018, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego 1.9 silnik jest dobry ale unikaj silnika o oznaczeniu BXE bo w tych silnikach często wychodzi tłok bokiem to przez panewki . Jak 1.9 to szukaj BKC lub każdego innego byle nie w/w BXE. Turbiny jak i dwu masy wytrzymują około 150-200 tys km w zależności od stylu jazdy. Po wymianie dwumas wytrzymuje maksymalnie 70-90 tys km. Podobnie sprawa się ma z turbo. Jeśli silnik 2.0 to po 2008 roku już jest to silnik poprawiony i nie występuje wypalanie uszczelki pod głowica czy jej pękanie. Pozdrawiam

_________________________________________
Pomogłem? Postaw piwo Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group