Kratkę "ciężarową" zostawić czy zdemontować ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Wnętrze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
commor

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 117
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: A-klasse W168 A160 manual
Piwa: 3/0
PostWysłany: Wto 09 Gru 2008, 12:07    Temat postu: Kratkę "ciężarową" zostawić czy zdemontować ? Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam pytanko... sorrki, że troszkę nie na temat ale zbliża się mi termin przeglądu technicznego.
Można zdemontować więc "przy okazji" kratkę taką, która to umożliwiała rejestrację auta jako ciężarowe.
Pytanko brzmi czy to się jeszcze praktykuję, czy to ma jakiekolwiek znaczenie pod względem technicznym czy podatkowym (odliczanie Vat-u, te sprawy...) czy czy to już wszystko nieaktualne i można kratę usunąć, przerejestrowywując auto na osobowe.
Nie wspomnę, że przy okazji wzrośnie funkcjonalność auta i będzie można przewozić np. narty.
Jakby na takie zmiany zapatrywał się ew. przyszły nabywca auta przy jego dalszej odsprzedaży.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam.
commor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
macias_GA

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 87

Posiadane auto: A-klasa 03
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 09 Gru 2008, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja swoja zdjalem a w dowodzie mam dalej VAN. Raz policja mnie zatrzymala to mnie puscili, ale moim problemem jest to ze ta kratke zgubilem i w razie czego bedzie problem.
Z tego co wiem to demontaz kratki musi byc wykonany przez autoryzowany zaklad do tego wymiana dowodu. Koszta podobno ponad 1000zl. Jezeli ktos ma dokladne informacje na ten temat to chetnie sie z nimi zapoznam.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
commor

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 117
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: A-klasse W168 A160 manual
Piwa: 3/0
PostWysłany: Sro 10 Gru 2008, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już demontowałem kratki z dwóch aut.
Koszt z przerobieniem w dowodzie na osobowe to ze 140 zł + przegląd techniczny tj. 98 zł.
Na pewno nie 1000,-
Dawno to było - fakt... z 5 lat temu w czasach gdy kratki były "modne" i potrzebne.
Obecnie przepisy podatkowe się zmieniły i stąd moje zapytanie.

Wiem też, ze najlepiej zrobić to podczas przeglądu technicznego wtedy są dwie pieczenie na jednym ogniu i zaoszczędza się tę stówkę (jeśli zrobić by to osobno, a nie podczas przeglądu).

Kiedyś to było tak z ta kratką, że było to... największe przestępstwo podatkowe. Za "niemanie" kratki nie było 100, 500 czy 1000 zł mandatu, a coś gorszego... trzeba było mieć do czynienia z Urzędem Skarbowym.
Otóż jak sie odliczało VAT np. przy leasingu, a kratki nie było, uważali to jako oszukiwanie Skarbu Państwa i należało zwrócić odliczony już VAT.
Przy wartości auta np. 100.000 to... 22.000 VAT'u + pewno jakaś kara...nie było zmiłuj..
I dlatego pytam jak to jest teraz.

Pozdrawiam
commor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
commor

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 117
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: A-klasse W168 A160 manual
Piwa: 3/0
PostWysłany: Wto 16 Gru 2008, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobione!

Koszty na stacji obsługi:

98,oo - badanie techniczne (tu mi się upiekło - bo i tak trzeba było)
82,oo - badanie dodatkowe - zmiany konstrukcyjne
60,oo - wykonanie zmian konstrukcyjnych w pojeździe

Koszty w urzędzie:

48,oo - dowód rej. (bo musi być nowy widocznie z adnotacją auto osobowe... do odbioru za tydzień )
11,00 - nowe nalepki na tablicach rej.
0,5o - coś tam

to w sumie 3 stówki Shocked i po sprawie...

Dzięki za podpowiedzi
i pozdrawiam
commor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
macias_GA

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 87

Posiadane auto: A-klasa 03
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 16 Gru 2008, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za tego posta. Jak bede mial przeglad to zrobie to samo. PS Czy masz ta kratke czy ja zostawiles? Moze bym kupil (pozyczyl)jezeli na przegladzie robili by problem ze jej nie mam w ogole.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 16 Gru 2008, 16:19    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Wnętrze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group