Opel Frontera- spada moc silnika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady ,problemy techniczne .
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MB72

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Opel Frontera 2,5 TDS 97
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 08 Gru 2008, 23:40    Temat postu: Opel Frontera- spada moc silnika Odpowiedz z cytatem

Witam!
W Oplu Frontera 2,5 TDS rocznik 97, przy 2000 obr. traci moc! Silnik nie kopci, turbina nie ma luzów, wirnik kręci się lekko, wymieniony filtr powietrza, a także filtr paliwa, przy przegazowaniu węże interculera pęcznieją. Co może być przyczyną?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
josiek

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 12 Gru 2008, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie bylo podobnie. musisz pojechać gdzieś na komputer i wykasować błędy i będzie chodził jak burza Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MB72

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Opel Frontera 2,5 TDS 97
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 18 Gru 2008, 01:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki josiek za poradę Smile ! Diagnoza była trafna, było 10 błędów, po wykasowaniu ich, idzie faktycznie jak burza! Dzięki wielkie, pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Germpol

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lodz
Posiadane auto: Opel frontera b
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 16 Cze 2013, 15:40    Temat postu: Opel Frontera B Odpowiedz z cytatem

Witam,
Bardzo zainteresować mnie Pana wpis, ponieważ mam podobna usterkę. Moje auto to Opel Frontera b , 2.2 DIT z 2000 roku, skrzynia automat.
Od zimy co jakiś czas włącza mi się tryb awaryjny, świeci silnik no i skrzynia biegów, gaśnie chodzi normalnie no i ponownie po dniu czy dwóch dniach. Na kompie TECH2 pokazało potencjometr gazu, bez błędu skrzyni. Potencjometr wymieniłem kupując na allegro, nic się nie zmieniło. Po prostu wchodzi w tryb awaryjny na obroty 1400 do czasu kiedy go zgaszę, i po ponownym uruchomieni idzie normalnie. Przy tych obrotach brak pedału gazu, nie reaguje na pedał gazu. Dwa razy bylem na kompie, i zawsze to samo błąd 01515 potencjometr gazu, a na TECH2, mówią w Oplu ze możne być tez czujnik silnika. Jóź kompletnie ogłupiałem, nie mam pojęcia co możne być przyczyna, a również mechanicy maja z tym problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady ,problemy techniczne . Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group