Elastyczne przewody hamulcowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bat1

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2004
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pią 20 Kwi 2018, 17:05    Temat postu: Elastyczne przewody hamulcowe Odpowiedz z cytatem

Witam. Zmagam się z problemem dostępności elastycznych przewodów hamulcowych do mojego jazza 2004 r.
Potrzebuje tych zewnętrznych( przy zacisku). Po objeżdżeniu lokalnych hurtowni motoryzacyjnych brak lewego i prawego. Natomiast po przeszukaniu internetu są dostępne tylko lewy natomiast prawego nigdzie nie mogę znaleźć.
W haparts natomiast 240zl za sztukę lub trzeba czekać do czerwca aż sprowadza w lepszej cenie.

Moje pytania w związku z tym. Czy nie pasują te przewody od nowszego jazza czy od innego modelu??
Lub może ktoś się spotkał gdzieś z prawa stroną tego przewodu? Dziwi mnie w ogóle fakt ze te przewody są rożne. Mógłby ktoś wyjaśnić dlaczego nie można ich stosować zamiennie??

Edit

Dla potomnych przewody z lewej i prawej strony są te same. Wnioski wysunięte po zamówieniu jednego przewodu i porównaniu go na samochodzie ze starymi na samochodzie. Nie wiem czemu producent rozróżnia je pod dwoma osobnymi numerami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
nieuprzejmygbur

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zielonki
Posiadane auto: Honda, Jazz, 1.4, 2001
Piwa: 0/8
PostWysłany: Czw 10 Maj 2018, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z ciekawości spytam, jak skończyła się historia?
_________________
Pkt 22 RF
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Sob 12 Maj 2018, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś na forum napisał, że mechanik mu zamontował te przewody na sztywno z rurek metalowych.
Nie wiem czy to jest dobre wyjście, ale jak widać możliwe.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
jazzu

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość/region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
PostWysłany: Wto 15 Maj 2018, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś zna rozmiar miedzianych uszczelek/podkładek do śruby łączącej przewód elastyczny z zaciskiem?
Chodzi mi o przód jak i tył - możliwe że to ten sam rozmiar.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bat1

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2004
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sro 16 Maj 2018, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po wizycie u mechanika potwierdziła się moja diagnoza co do identyczności końcowego przewodu lewego i prawego. Po wymianie u mechanika zapytałem czy wszystkie elastyki pasowały a on na to że idealnie. Doczepił się tylko do braku nowych podkładek do wężyków.Dał nowe cieńsze miedziane na te stare bo delikatnie ciekło. Nie pomogę wiec w odpowiedzi na pytanie o średnicę tych podkładek. Poza tym przewody zostały rozcięte pośrodku samochodu i wymienione na miedziane. Pod oryginalnymi osłonami przewody podobno w stanie bardzo dobrym żeby nie powiedzieć idealnym. Koszt łączny z robotą i nowym płynem a także odpowietrzeniem 400 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 16 Maj 2018, 19:28    Temat postu: reklama

Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość/region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
PostWysłany: Sro 16 Maj 2018, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam problem z dostaniem kompletu giętkich w jednym sklepie. Okazuje się że trzeba zamawiać przez internet.
Co do rozmiaru tych uszczelek/podkładek to stawiam na 10x14x1. Zresztą zamówiłem już, zobaczymy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bat1

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2004
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sro 16 Maj 2018, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zamawiałem w aparts.pl. Producent abs. Cena za szt okol 30 parę zł. 2 przewody od belki jeden lewy 360 mm bodajże a drugi 300mm długości prawy. A te od zacisków to już pisałem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group