Demontaż żarówki mijania, demontaż lampy.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sportage2013

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): El Toronto
Posiadane auto: Sportage III
Piwa: 0/2
PostWysłany: Sro 28 Mar 2018, 21:01    Temat postu: Demontaż żarówki mijania, demontaż lampy. Odpowiedz z cytatem

Witam.
Od kilku m-cy jestem posiadaczem Sportage III z 2013 r ON, i prawa żarówka mijania zmieniła kolor światła na różowy czyli pada żaróweczka.
Ustaliłem że to H7 kupiłem ( a z przodu soczewka) i myślałem że to 5 minut wymiany i OK, ale wykręciłem trzy śrubki z tyłu wejścia żarówki i tu problem bo wypiąłem od dołu malutką wtyczkę i nie jestem w stanie zdjąć metalowej blaszki z układu ( nie szarpałem się z tym aby nie narobić kosztów).
Postanowiłem zdemontować całą lampę aby na spokojnie na blacie widzieć lepiej (dwie śruby od góry po rogach lampy) a tu problem bo od dołu jest jakiś zatrzask i nie wiem jak go wypiąć lub coś innego trzyma jeszcze lampę
Proszę o pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Silwer

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 487
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódzkie
Posiadane auto: A4 B6 1.8t quattro avant
Piwa: 25/1
PostWysłany: Pon 09 Kwi 2018, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie nie masz h7 tylko Xenon. Blaszka to obudowa przetwornicy, która jest częścią całego żarnika. Pewnie masz d1s lub d3s. Wyglądają tak samo, pierwszy chodzi na 85V drugi na 48V. Większy koszt niż zwykła h7 ale światełka o niebo lepsze. Pozdrawiam.
_________________
Trabant 601 84\\\'
A4 B6 1.8t quattro Avant 03\\\'
SHL M11 63\\\'
A4 B6 1.8t Avant 01\\\'
Nie pytaj mnie-czy można, zapytaj siebie-czy warto? Bo można wszystko, ale nie wszystko warto...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
Sportage2013

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): El Toronto
Posiadane auto: Sportage III
Piwa: 0/2
PostWysłany: Czw 12 Kwi 2018, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka sklepów i dwóch mechaników twierdzili że za soczewkę można dać H7, zamawiając inną część na serwisie zapytałem i na podstawie VIN zaprzeczyli ze H7 tylko żarnik.
Dzięki raz kolejny.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group