Siena 1.4 sporadyczny problem z zapłonem po dłuższej jeździe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarek-gl

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Siena 1.4 benzyna rocznik 1998
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 24 Mar 2018, 16:25    Temat postu: Siena 1.4 sporadyczny problem z zapłonem po dłuższej jeździe Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.

Problem dotyczy auta: Fiat Siena 1.4 benzyna rocznik 1998 - biała strzała Smile

Sytuacja wyglądała tak. Trochę autem pojeździłem po mieście, trochę stałem w korku. Zgasiłem na 5 min czekając, aż miejsce parkingowe się zwolni. Odpalam i auto działa na nie wszystkich "garach" nie ma mocy, silnik terkocze jak traktor, świeci się kontrolka zapłon/wtrysk. Wszystko wskazuje na to, że zapłon. Objawy identyczne jak dwa lata temu. Była wymieniana cewka, kable + świece. Doczołgałem się do miejsca parkingowego i porzuciłem. Przychodzę za dwa dni auto działa normalnie. Jeździłem kilka dni bez problemu. Wczoraj ten sam problem. Po toczeniu się w ponad 20min korku sytuacja identyczna. Zjechałem i zaparkowałem. Dziś wsiadam do auto i znów jeździ normalnie. Co może być przyczyną?

Jeżdżę stosunkowo mało. Tylko po mieście i raczej nie za duże odległości. Przez te 2 lata zrobiłem może z 20 - 30 tys.

Pozdrawiam
Jarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Sob 24 Mar 2018, 22:01    Temat postu: Re: Siena 1.4 sporadyczny problem z zapłonem po dłuższej jeździe Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że znów cewka do wymiany. Jak problem powróci sprawdź której cewki on dotyczy, wymień i po problemie.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
majas.wa

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 631
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 36/9
PostWysłany: Nie 15 Kwi 2018, 18:50    Temat postu: problem z zapłonem Odpowiedz z cytatem

A może zapieka się wtryskiwacz?

Czy jest ogień na świecy Kolego sprawdzisz w prosty sposób: wykręcając ją i przytykając do korpusu s-ka (trzymając za kabel żeby nie zabiło). A żona niech przekręci kluczyk na zapłon na chwilę.
Wykluczysz cewkę/kabel/świecę lub ją potwierdzisz.
A... no i akumulator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group