w miarę komfortowy suv/sedan/duży hatchback 15 000 -25 000

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hulk14

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Mazowsze
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 22 Lut 2018, 01:09    Temat postu: w miarę komfortowy suv/sedan/duży hatchback 15 000 -25 000 Odpowiedz z cytatem

Szukam samochodu dla siebie, będzie to mój pierwszy samochód choć prawo jazdy mam od ponad 10 lat... (nie miałem jakiejś większej potrzeby dotąd posiadania samochodu).

Moje wymagania:
- skrzynia automatyczna
- komfortowy, duża ilość miejsca z przodu dla kierowcy, i "przyzwoicie" z tyłu
- w miarę dynamiczny, aczkolwiek demonem prędkości być nie musi (myślę, że ~10s do setki jest ok)
- rocznik 2005+
- SUV, sedan, duży hatchback
- możliwie bezproblemowy, moja wiedza na temat samochodów jest dość mała i miło byłoby nie wydać majątku w serwisie

Samochód będzie używany głównie w weekendy na trasach mających kilkadziesiąt - kilkaset kilometrów, czasami również kilka, kilkanaście kilometrów po Warszawie/okolicach (ale raczej poza godzinami szczytu). Myślę że roczny przebieg będzie w granicach 5000-10000 więc litr paliwa/gazu w tą czy wewte nie robi większej różnicy, mimo wszystko wolałbym nie przekraczać znacznie ~15 litrów LPG czy ~10 litrów benzyny.

Do tej pory moją uwagę głównie przykuły: Nissan Murano (aczkolwiek mam pewne obawy co do kosztów utrzymania, dodatkowo dostępne właściwie niemal jedynie egzemplarze sprowadzane zza granicy - na ile dobrze działa CEPIK 2.0?) + LPG, Honda Accord, Toyota Avensis oraz w nieco mniejszym stopniu Opel Vectra. W przypadku spalania do ~10 litrów benzyny wydaje mi się, że nie ma sensu instalować robić instalacji LPG (jeżeli nie jest już zrobiona).

Dzisiaj dostałem również informacje o sprzedaży "zadbanej" Renault Laguny rocznik 2008, przez znajomego rodziny, cena nieco przekracza zakładany budżet, ale CHYBA jednak ryzyko nieco niższe niż przy zakupie od handlarza więc się zastanawiam.
Renault Laguna III rej. końcówka 2008 Hatchback przebieg 170 tys.km Silnik 2.0 turbo benzyna 170KM Privilege 27 000

Warto się nim zainteresować? Jakie inne modele są warte zainteresowania? Na ile - statystycznie - droższy w utrzymaniu jest Nissan Murano od w/w sedanów/hatchbaków?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
StanSz

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość/region): Goleniów,zachodniopomorskie
Posiadane auto: Audi 100
Piwa: 1/0
PostWysłany: Czw 22 Lut 2018, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Myślę,że przy takiej założonej kwocie zakup samochodu ze skrzynią automatyczną to będzie niezła skarbonka-koszty ewentualnych napraw,a z tym należy się liczyć.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
hulk14

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Mazowsze
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 22 Lut 2018, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam również,

W przetestowaniu samego samochodu jak i skrzyni ma mi pomóc szwagier (znacznie lepiej znający się na samochodach/motoryzacji ode mnie), który sam się raz mocno naciął na wadliwą skrzynią automatyczną w jednym z poprzednich samochodów (której naprawa kosztowała go dużo pieniędzy), ale od tamtego czasu - jak twierdzi - nauczył się wyczuwać/sprawdzać czy automatyczna skrzynia biegów jest w dobrej kondycji. W kolejnych już takiego problemu nie miał.

Mam nadzieję, że rzeczywiście potrafi to wyczuć/sprawdzić.

Na automata zdecydowałem się ze względu na małe doświadczenie w prowadzeniu samochodu oraz to, że jak zakupię to i tak jakoś bardzo dużo nie będę jeździł - wydaje mi się, że automat nie tylko zwiększy komfort jazdy, ale również nieco zmniejszy ryzyko popełnienia przeze mnie kosztownego błędu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
StanSz

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość/region): Goleniów,zachodniopomorskie
Posiadane auto: Audi 100
Piwa: 1/0
PostWysłany: Czw 22 Lut 2018, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. A ja myślę,że jazda z automatyczną skrzynią biegów,szczególnie dla kogoś,kto ma małe doświadczenie w prowadzeniu pojazdów,jest bardziej niebezpieczną i dla kierującego ,a szczególnie dla innych kierujących.Jest błędem myślenie,że jeżeli mam małe doświadczenie w prowadzeniu samochodu to automatyczna skrzynia okaże się pomocną w prowadzeniu samochodu-nic bardziej mylnego.Co do rozpoznania stanu skrzyni biegów-to powiem tak:bardzo doświadczeni mechanicy mają z tym problem.Życzę udanego zakupu wymarzonego pojazdu.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
hulk14

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Mazowsze
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 23 Lut 2018, 00:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Dlaczego uważasz, że automat zwiększa niebezpieczeństwo w przypadku mało-doświadczonych kierowców? W końcu ma się do dyspozycji niemal cały czas 2 ręce, i do tego zmiana biegów nie "dekoncentruje"/zabiera uwagi.

Dziękuję bardzo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pią 23 Lut 2018, 00:34    Temat postu: reklama

Powrót do góry
StanSz

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość/region): Goleniów,zachodniopomorskie
Posiadane auto: Audi 100
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pią 23 Lut 2018, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hulk14 napisał:
Witam,

Dlaczego uważasz, że automat zwiększa niebezpieczeństwo w przypadku mało-doświadczonych kierowców? W końcu ma się do dyspozycji niemal cały czas 2 ręce, i do tego zmiana biegów nie "dekoncentruje"/zabiera uwagi.

Dziękuję bardzo.


Niestety,to jeszcze nie jest warunkiem bezpiecznej jazdy-braku doświadczenia nie zastąpimy,niby ułatwieniem w postaci automatycznej skrzyni biegów.A poza tym z tego wpisu wyłania się obraz kierowcy/przyszłego/bagatelizującego podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu /uczestniczenia w obecnym czasie, w wyjątkowo trudnych warunkach współdzielenia obecności na drodze/,to rozumiem brak doświadczenia i informacje z internetu i od znajomych.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
hulk14

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 22 Lut 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Mazowsze
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 23 Lut 2018, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, automatyczna skrzynia biegów nie zastąpi doświadczenia, natomiast kompletnie nie rozumiem w jaki sposób jej obecność miałaby wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo.

Opinie o wyższym komforcie jazdy a także o tym, że łatwiej sie z nią jedzi niż z manualną, to są opinie moich znajomych korzystających z takiej skrzyni, ale to także opinie, które można przeczytać na niby-fachowych portalach motoryzacyjnych. Nigdy nie spotkałem sie z twierdzeniem, że miałoby to wpływać negatywnie na bezpieczeństwo jazdy.

Proszę także o przytoczenie konkretnej części mojej wypowiedzi, w której to niby bagatelizuję podstawowe kwestię bezpieczeństwa.

No i tak na koniec: prosiłem o pomoc w wyborze modelu samochodu, a także opinii na temat w/w przeze mnie samochodów.

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
StanSz

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość/region): Goleniów,zachodniopomorskie
Posiadane auto: Audi 100
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pią 23 Lut 2018, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

""Proszę także o przytoczenie konkretnej części mojej wypowiedzi, w której to niby bagatelizuję podstawowe kwestię bezpieczeństwa.""
Powyższe Pańskie wypowiedzi w postach wg. mnie świadczą o zbyt lekkim,nie uwzględniającym/chyba brak świadomości/prawdziwych zagrożeń na naszych drogach,i takie lekkie podejście do tematu,że z automatyczną skrzynią będzie łatwiej,bez wysiłku w prowadzeniu samochodu-to myślę,że wygodniej byłoby Panu przemieszczać się środkami publicznego transportu.
Pozdrawiam i oby kiedyś w przyszłości nie musiał Pan przypominać sobie mojej wypowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Avde

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Paź 2018
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Toledo 1.9 TDI
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 04 Paź 2018, 09:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ma być to komfortowe auto z bezawaryjnym silnikiem to polecam wybrać pomiędzy Citroenem C5 w benzynie 140km a Renault Laguna III 2.0 również benzyna, budżet pozwala Ci na znalezienie zadbanej sztuki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group