prędkościomierz nie działa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jessy69

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gryfino Sobiemyśl
Posiadane auto: KIA SPORTAGE 2.0 CRDI 4X4 2006
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 21 Lut 2018, 21:03    Temat postu: prędkościomierz nie działa Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem na tym forum nowy. Przeszukałem już prawie wszystkie posty na temat prędkościomierza i nie znalazłem problemu podobnego do mojego. Nie działa mi prędkościomierz i teraz po kolei co już zdiqgnozowalem/zrobiłem :
1. Wymieniłem czujnik-impulsator. Sprawdziłem i jest raczej dobry bo pojawia się sygnał około 5v podczas obrotu.
2. Po wypiciu wtyczki z czujnika i włączeniu zapłonu pojawia się 12v na czerwonym przewodzie i co jest dla mnie dziwne, około 10,8v na sygnalowym.
3. Stwierdziłem z bratem, że chyba gdzieś plus przebija na przewód sygnalowy i dlatego nie działa.
4. Rozebralismy przód i prawie cały środek samochodu i ciężko dojść jak ten sygnał idzie.

Czy któryś z kolegów mógłby pomóc rada gdzie szukać albo może samemu u siebie zmierzyć czy może to 10,8V ma tak by?
A może ktoś posiada schemat instalacji?
Bardzo proszę o pomoc bo licznik nie nabija kilometrów a przegląd się zbliża.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Jessy69

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gryfino Sobiemyśl
Posiadane auto: KIA SPORTAGE 2.0 CRDI 4X4 2006
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 26 Lut 2018, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że nikt nie wie ale może chociaż mógłby ktoś z Was zmierzyć tą wtyczkę czy w ogóle dobrze szukam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Jessy69

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gryfino Sobiemyśl
Posiadane auto: KIA SPORTAGE 2.0 CRDI 4X4 2006
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 27 Lut 2018, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie, jak narazie to trochę monolog się tworzy ale może się uda. Doszliśmy, że przewód od czujnika prędkości jest zmontowany w kostce za bezpiecznikami i idzie na liczniki i na Etacs moduł czyli moduł chyba komfortu. Jak z tego modułu wypnę środkową wtyczkę z zielono pomarańczowym przewodem to napięcie znika z licznika i czujnika a pozostaje w gnieździe modułu. Czy ktoś moze orientuje się czy ta środkowa wtyczka to wejścia/wyjścia czy tylko wejścia? Może być to wadliwe z jakiegoś powodu? Wcześniej był też lekko uszkodzony i poprawiony przewód czujnika prędkości.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
gandis

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Grudziądz
Posiadane auto: Kia, Sportage 2, 2.0 b/G, 142km, 2006
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 24 Lip 2018, 04:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Kolega rozwiązał problem z tym predkosciomierzem u mnie wygląda tak że gdy zimny pochodzi a gdy uderza w deskę chodzi ale niestety w obu przypadkach przestaje działać. Gdzie dokładnie znajduje się ta kostka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group