Większe spalanie po wymianie wtryskiwaczy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jender17

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: VW Touran 1T3 2012 2.0 TDI 140 KM CFHC
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 28 Sty 2018, 10:33    Temat postu: Większe spalanie po wymianie wtryskiwaczy Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
mam problem jak w temacie. Po wymianie kompletu wtryskiwaczy średnie spalanie wzrosło od 1 l do 1,5 l na 100 km. Co może być przyczyną? Zła adaptacja wtryskiwaczy czy może coś innego? Do tego komputer pokładowy zaniża spalanie mniej więcej o podane wcześniej wartości. Wcześniej pokazywał z dokładnością do 0,1 l na 100 km. Nie ma mowy o błędzie dystrybutora bo tankowałem specjalnie na 1 stacji przy 1 dystrybutorze. Auto znam też już dość dobrze bo przejechałem nim ponad 50000 km. Wzrost spalania zaobserwowałem na trasach które znam i wiem ile na nich palił. Z informacji jakie dostałem od mechanika, który wymieniał wtryskiwacze 2 stare nie miały jakiejś fazy przedwtrysku a pozostałe 2 miały za duże korekty. Wtryskiwacze oryginalne.
Jeśli zaś chodzi o moc i pracę silnika wszystko jest super. Silnik dostał kopa i zachowuje się jakby miał ze 20 km więcej, przy czym stylu jazdy nie zmieniałem.
Pomóżcie proszę co może być nie tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group