Skrzynia biegów Problem z drugim biegiem.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
amarek120

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Śląskie
Posiadane auto: VW TOURAN BXE; 1,9 TDI 105 KM. 2006
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 30 Lip 2009, 19:37    Temat postu: Skrzynia biegów Problem z drugim biegiem. Odpowiedz z cytatem

Manualna skrzynia biegów . Przy szybkiej zmianie z pierwszego biegu na drugi Zgrzyta gdy zmieniam bieg bardzo powoli zgrzytu nie słychać .
Czy może to być synchronizator drugiego biegu .
Może sprzęgło za słabo wysprzęgla .
Prosze o rade.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
stryj16

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość/region): pisarzowice
Posiadane auto: Audi A4 Avant 1.9 AFN
Piwa: 3/3
PostWysłany: Czw 30 Lip 2009, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się wydaje że synchronizator, ale to są tylko przypuszczenia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
amarek120

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Śląskie
Posiadane auto: VW TOURAN BXE; 1,9 TDI 105 KM. 2006
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 31 Lip 2009, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stryj16 napisał:
Mnie się wydaje że synchronizator, ale to są tylko przypuszczenia...


Najciekawsze jest to że zgrzyta na ciepłym silniku po przejechaniu kilku kilometrów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
amarek120

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Śląskie
Posiadane auto: VW TOURAN BXE; 1,9 TDI 105 KM. 2006
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 09 Wrz 2009, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amarek120 napisał:
stryj16 napisał:
Mnie się wydaje że synchronizator, ale to są tylko przypuszczenia...


Najciekawsze jest to że zgrzyta na ciepłym silniku po przejechaniu kilku kilometrów


Wymieniłem olej i na razie pomogło . Przejechałem 1600km po Polsce i ani jednego zgrzytu . Na pewno wymiana synchronizatora będzie kiedyś konieczna ale cieszę się że to jeszcze nie teraz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
paczopaczesniak

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bieszczady
Posiadane auto: VW touran 1.9 tdi 77kW
Piwa: 1/5
PostWysłany: Sro 16 Wrz 2009, 09:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam szczerze mówiac taki problem ze jak jade do przodu zatrzymuje auto całkowicie i wrzucam wsteczny bieg to mi czasami zgrzyta chyba ze robie to bardzo powoli i z wyczuciem co to moze byc czy taki sam problem jak u kolegi ?? nie wiem czy sie tym martwc czy nie
_________________
Z VW nie wycieka olej, on tak zaznacza swoj teren, czesci24.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 16 Wrz 2009, 09:56    Temat postu: reklama

Powrót do góry
amarek120

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Śląskie
Posiadane auto: VW TOURAN BXE; 1,9 TDI 105 KM. 2006
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 16 Wrz 2009, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paczopaczesniak napisał:
ja mam szczerze mówiac taki problem ze jak jade do przodu zatrzymuje auto całkowicie i wrzucam wsteczny bieg to mi czasami zgrzyta chyba ze robie to bardzo powoli i z wyczuciem co to moze byc czy taki sam problem jak u kolegi ?? nie wiem czy sie tym martwc czy nie


Morze robisz to za szybko zanim autko się całkiem zatrzyma . I w skrzyni zębatki jeszcze pracują w kierunku do przodu . Bieg wsteczny nie posiada synchronizatora , zbyt szybka zmiana biegu w przeciwnym kierunku jazdy to dla skrzyni tragedia . Na pewno wymiana oleju nie zaszkodzi a może pomóc , zwiększy się ciśnienie wewnątrz skrzyni. W moim przypadku Pomogło . :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
paczopaczesniak

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bieszczady
Posiadane auto: VW touran 1.9 tdi 77kW
Piwa: 1/5
PostWysłany: Sro 16 Wrz 2009, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie myslalem o zmianie oleju Very Happy w takim razie to jaki olej polecacie ?? i ile tego oleju tam wchodzi ??
_________________
Z VW nie wycieka olej, on tak zaznacza swoj teren, czesci24.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
amarek120

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Śląskie
Posiadane auto: VW TOURAN BXE; 1,9 TDI 105 KM. 2006
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 16 Wrz 2009, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dokładnie jaki olej jest zgodny ze specyfikacją VW. Byłem w hurtowni Shella i w tych swoich katalogach wybrali taki;
Shell TRANSAXLE OIL 75W - 90 . 42zł za litr . do skrzyni wchodzi niecałe 2 litry. Taki wlałem i jestem zadowolony . Skrzynia chyba też.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
paczopaczesniak

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bieszczady
Posiadane auto: VW touran 1.9 tdi 77kW
Piwa: 1/5
PostWysłany: Sro 16 Wrz 2009, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wymienialem ostatnio w audi a4 olej w skrzyni i weszlo 2,25 czyli ze mozliwe ze w "niemcach" tyle wchodzi Very Happy
_________________
Z VW nie wycieka olej, on tak zaznacza swoj teren, czesci24.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mark1212

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Darłowo
Posiadane auto: VW Touran Conceptline 1,9 tdi 2007
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 08 Maj 2011, 13:53    Temat postu: Pomogła wymiana oleju w skrzyni biegów Odpowiedz z cytatem

Witam .Miałem ten sam problem co amerek120,po wymianie oleju kłopot się rozwiązał.Zalałem co dziwne 1l Castrola TAF-Xa skrzynia o symbolu GQK,więcej się nie dało ,olej przelewał się przez otwór kontrolny.Jak wyżej wspomnialem teraz nawet przy mocno rozgrzanej skrzni nie ma zgrzytów po zmianie z 1 na 2-jkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group