Luz kolumny McPhersona, Thalia.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcinlycha

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 04 Cze 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kielce
Posiadane auto: Renault Thalia 1,4 8v 2002r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 28 Gru 2017, 08:18    Temat postu: Luz kolumny McPhersona, Thalia. Odpowiedz z cytatem

Witam.

Posiadam Renault Thalia 1,4 8v 2002 rok.
Wczoraj przy okazji serwisu hamulców z przodu zauważyłem pewna dziwną rzecz. Złapałem za koło od góry i od dołu na podniesionym przodzie i poruszałem. Okazuje się, że występuje lekki luz około 5 mm, razem z kołem rusza się cała kolumna McPhersona. Mniemam, że w takim wypadku nie jest to luz na łożysku koła, ponieważ wtedy nie ruszała by się cała kolumna. Czy to jest normalne? Dodam, że sytuacja jest identyczna po obu stronach. Poczytałem wypowiedzi ludzi na różnych forach i niektórzy piszą, że tak ma być, inni natomiast mają odmienne zdanie. Czy należy się tym przejmować i co może być odpowiedzialne za taki stan rzeczy? Dodam, że po opuszczeniu auta żadnego luzu nie da się wyczuć.


Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
milejow

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
PostWysłany: Czw 28 Gru 2017, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki luz to normalne w tym przypadku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marcinlycha

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 04 Cze 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kielce
Posiadane auto: Renault Thalia 1,4 8v 2002r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 28 Gru 2017, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Dodam tylko, że po otwarciu maski przy ruchach kołem w wyżej wymieniony sposób widać taki sam ruch górnego mocowania amortyzatora w komorze silnika. Myślałem, że tam wszystko powinno siedzieć sztywno, ale skoro tak to mnie uspokoiłeś. Jeszcze raz dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group