głośna praca wtryskiwaczy gazu ??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lokers

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
PostWysłany: Wto 02 Gru 2008, 00:14    Temat postu: głośna praca wtryskiwaczy gazu ?? Odpowiedz z cytatem

Witam,
Zakładam temat bo nie znalazłem nic podobnego.
Otóż od jakiegoś czasu strasznie głośno samochodzik pracuje na gazie. Chodzi przede wszystkim o to, że klekocze (dobre słowo) jak diesel? Dzieje się tak tylko na gazie, na benzynie jest ok.
Znajomy mechanik stwierdził, że to wtryskiwacze gazu tak klekoczą (nie miałem czasu jechać tego sprawdzić do gazowników jeszcze)
Teraz moje pytanie: czy tak ma (może) być, czy raczej nic takiego dziać się nie powinno? Bo jak tak może być to nawet do nich nie jadę...
Listwa wtryskowa to Valtek (jakoś tak), centralka sterująca STAG 300. Na gazie zrobione 20.000 (do tego nowe świece, przewody WN i cewka zapłonowa), z gazem nic nie było robione oprócz przeglądu po 10.000.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
KMYK

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość/region): KIELCE
Posiadane auto: FIAT STILO 1.6 16v 2002r Opel Astra III 1.7 CDTI Golf V 1.9 TDI (wszystko sie tak samo psuje- to tylko kwestia gustu)
Piwa: 2/1
PostWysłany: Wto 02 Gru 2008, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze to być odgłos pracujących wtryskiwaczy gazu
W czsie pracy klekoczą ale powinno to byc słyszalne po podniesieniu maski raczej nie w środku (klekot nie jest zbyt donośny)
_________________
KMYK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
PostWysłany: Sro 21 Sty 2009, 02:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lokers mam tą samą instalkę i tak ma być - zostaw nie ruszaj.
To wtryskiwacze z tej listwy tak pracują, ale przy zamkniętej masce nie powinno to być szczególnie słyszalne. Jak się podniesie maskę to wtedy wyraźnie to słychać.
Taki urok.
Kup sobie listwę z tytanowymi wtryskiwaczami za cenę jak pół całej instalacji LPG to zapomnisz że masz gaz w aucie hehe Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group