Brak świateł pozycyjnych lewych.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Groocha

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość/region): Szczecin
Posiadane auto: Renault vel satis 2.0dci
Piwa: 0/3
PostWysłany: Sro 29 Lis 2017, 08:23    Temat postu: Brak świateł pozycyjnych lewych. Odpowiedz z cytatem

Witam, wczoraj podłaczałem przyczepke i prawdopodobnie było jakieś zwarcie we wtyczce.Przestały działać lewe pozycyjne światła oraz podswietlenie zegarów i tablic, bezpiecznik odpowiadający za to został wymieniony, a pozostałe sa ok, światła nadal nie działają.. czy jest jakiś przekaznik odpowiadajacy konkretnie za te elementy oświetlenia? Gdzie szukać rozwiązania problemu? Auto to vel satis 2008 2.0dci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Groocha

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość/region): Szczecin
Posiadane auto: Renault vel satis 2.0dci
Piwa: 0/3
PostWysłany: Sro 29 Lis 2017, 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodatkowo jadąc do pracy zauważyłem ze jak naciskam stop to włącza sie podswietlenie i zapalaja sie światła pozycyjne lewe...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
michalxm1

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rybnik
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0hdi 163km 2012 , C3 II Exclusive 1,6 VTI
Piwa: 9/1
PostWysłany: Sro 29 Lis 2017, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odepnij moduł haka i podepnij wtyczki prosto do lamp. Jeżeli wszystko bedzie ok to moduł padł. U mnie tak jest. sprawdz jeszcze mase.
_________________
Fiat 126p x 2
BX 1,9 16V GTi
XM V6 12V
XM 2ct
Astra 1,7tdi Isuzu
C3 1,4HDI
Laguna 2,0 16V IP
Xsara Picasso 1,8 2000
Xsara Picasso 1,8 2004 FL Exclusive
Renault VelSatis 3,5V6 Initial Paris \'05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mttj

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość/region): Krakow
Posiadane auto: BMW 7 V12, Renault Safrane 2.9
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 29 Lis 2017, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>>Dodatkowo jadąc do pracy zauważyłem ze jak naciskam stop to włącza sie podswietlenie i zapalaja sie światła pozycyjne lewe...


Z tym stopem to miałem podobnie, tylko jak masa wysiała na kostce z żarówkami, a tu gdzieś indziej ją przepaliło.

masy nie było i w momencie naciskania stop zaświecał się migacz i z tyłu i na zegarach (strzałka), obstawiam żeby posprawdzać wszystkie masy i przeczyścić styki (u mnie tylko styk po... 15 latach "przyrdzewiał")
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Groocha

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość/region): Szczecin
Posiadane auto: Renault vel satis 2.0dci
Piwa: 0/3
PostWysłany: Czw 30 Lis 2017, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłem masy przynajmniej te które znalazłem, poza tym wyglada na to że nie ma modułu haka a kable bezpośrednio z lamp idą do wtyczki. Wtyczke także rozebralem podłączenie jest ok nie ma żadnego zwarcia. Nie mam już pomysłów gdzie szukać rozwiązania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 23:04    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Groocha

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość/region): Szczecin
Posiadane auto: Renault vel satis 2.0dci
Piwa: 0/3
PostWysłany: Pią 08 Gru 2017, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem rozwiązany w żarowce stopu było zwarcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group