skrzynia automat 3.5 wchodzi w tryb awaryjny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Thalion

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość/region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
PostWysłany: Sob 25 Lis 2017, 18:10    Temat postu: skrzynia automat 3.5 wchodzi w tryb awaryjny Odpowiedz z cytatem

Witam, mam od jakiegoś czasu problem ze skrzynią. Często po uruchomieniu silnika, gdy przerzucam dźwignie na drive, czerwona lampka koło niej wskazująca wybraną pozycję, zostaje na R. Skrzynia oczywiście zapina drive i auto rusza, jednak po 50 metrach wyskakuje błąd skrzyni i wchodzi w tryb awaryjny. Dodam, że do tej pory skrzynia chodziła bez żadnych zastrzeżeń. Do tej pory, czasami jest dobrze, a czasami się dzieje tak jak wyżej opisałem. Podejrzewam, że przyczyna jest raczej elektroniczna niż mechaniczna. Rzadko użytkuję auto i mogło coś zawilgotnieć. Pytanie gdzie są czujniki, które sterują pracą skrzyni biegów?

Dodam, że przejście skrzyni w tryb awaryjny, nie jest powiązane z dynamiczną czy spokojną jazdą, dodaniem mocniej gazu czy czymkolwiek. Jak na moje to tak jakby skrzynia przestawała widzieć, że jest na drive, a mechanicznie (to jest dźwignią) jest ustawiona w pozycji drive.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
RAFAL397

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 1150
Skąd jesteś (miejscowość/region): KOŁOBRZEG
Posiadane auto: RENAULT ESPACE 4,RENAULT19 16V
Piwa: 112/0
PostWysłany: Nie 26 Lis 2017, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozycjoner prawdopodobnie do wymiany
_________________
BIENIEK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Thalion

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość/region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
PostWysłany: Nie 26 Lis 2017, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem że pozycjoner to to ustrojstwo które jest zamontowane na skrzyni biegów, (na końcu linki). Wydaje mi się, że może być dość mocno narażone na wilgoć. Jutro może mi się uda znaleźć czas, żeby porozpinać wtyczki i posprawdzać wszystko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Thalion

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość/region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
PostWysłany: Pią 22 Gru 2017, 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potrzebny schemat elektryczny pozycjonera skrzyni biegów, może ktoś ma coś takiego??Chodzi mi o to, że jak mniemam do pozycjonera dochodzi +12V i poprzez krańcówki w nim zabudowane, sygnał wraca na sterownik. U mnie sygnał nie wraca i nie wiem czy uszkodzony jest sam pozycjoner czy może komputer. Jak bym miał schemat i wiedział na których pinach kostki od pozycjonera powinno się pojawić napięcie mogę latwo sprawdzić, czy sam pozycjoner działa prawidłowo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
the_1piotr

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość/region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
PostWysłany: Sob 23 Gru 2017, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozycjoner to ten przy dzwigni biegów pewnie styczniki sie wyracowały

ale podacz clip i sprawdz bład w kalkulatorze skrzyni biegow powinien ci opisac przyczyne sprawdz tez kontekst wystapienia błedu

tymasz chyba su1 jesli to benzyna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 23 Gru 2017, 14:44    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość/region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
PostWysłany: Pon 25 Gru 2017, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam clipa i średnio chce mi się jeździć po elektrykach. Zakładam, że u mnie na 100% jest problem w tym, że komputer w danym momencie nie widzi, na jakim biegu jest skrzynia. Wczoraj przedzwoniłem kable między komputerem a pozycjonerem i wygląda, że jest ok. Pozycjoner też mi zwiera styki, tylko nie wiem czy prawidłowo bo nie mam schematu. Efekt jest taki, że po przeczyszczeniu wtyczek było ok, ale tylko na chwilę. Podejrzewam, że pozycjoner dobrze się ustawia, ale w przypadku wibracji któraś z blaszek w jego środku nie styka i gubi masę, która powinna iść na komputer. Chyba skończy się tym, że rozbiorę pozyjometr skrzyni, przeczyszczę go i poskładam. Generalnie problem jest tylko w tym, że nie wiem czy pozycjometr gubi gdzieś masę, czy ewentualnie w komputerze jakieś zimne luty się porobiły, chociaż w to wątpię. Jak czyszczenie i smarowanie pozycjometra nie pomożę, to kupię drugi używane. Ah i bez urazy, ale uważam że jechanie na clipa jest stratą czasu i pieniędzy w tym wypadku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
darade73

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn
Posiadane auto: vel satis 3.5 LPG
Piwa: 0/2
PostWysłany: Wto 26 Cze 2018, 07:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co było przyczyną?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Thalion

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość/region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
PostWysłany: Pią 17 Sie 2018, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przyczyna leżała w pozycjonerze, cały wyczyściłem, nasmarowałem smarem miedzianym i skręciłem do kupy i problem do zapomnienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group