Astra G 2.0 DTI ( X20DTH ) Turbo nie ciągnie od 2000obr

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
funfiat

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łobzów
Posiadane auto: Opel Astra G Caravan 2.0 DTI ( x20dth ) 2001r, Opel Astra G 1.4 TWINPORT 2005r Fiat Punto 55S 1.1 1997r. ,Opel Astra 1.4 MPI 1995r., Fiat Seicento 900 rok 1999
Piwa: 1/6
PostWysłany: Nie 22 Paź 2017, 03:06    Temat postu: Astra G 2.0 DTI ( X20DTH ) Turbo nie ciągnie od 2000obr Odpowiedz z cytatem

Witajcie wczoraj jechałem samochodem i zauważyłem że nie działa turbo, a raczej od około 1800 obr do 2000 obr, próbuje dmuchać i rozpędzać auto, a od 2000obr koniec, nie ciągnie. posiadam kombi więc przy tej masie, rozpędzanie bez turbo to udręka, nie mówiąc o wyprzedzaniu bo to samobójstwo. Na jałowym biegu jak przegazowywuję słychać że turbo się załącza. wąż od turbo robi się sztywny ale nie na tyle bym go nie zacisnął podczas pompowania, cięgno od turbo chodzi, zaworki sprawdzone metodą zatkania OUT i wciągania powietrza poprzez VAC. słychać tzw terkotanie zaworka ( 3 sztuki sprawdzone ) . błędy jakie wyrzuciło to min. usterka czujnika ciśnienia doładowania, pojechałem do znajomego, miał rozbitka z tym samym silnikiem, czujnik okazał się taki sam. do momentu rozbicia auta było wszystko ok. po podmianie, żadnego efektu. ( czyżby błędy po podmianie nadal odcinały czujnik ? konieczne jest skasowanie błędu po podmianie, czy powinno działać ? ) egr mam tzw na podciśnienie, przeczyściłem. Podpowiedzcie coś bo już zgłupiałem, a dojeżdżam tym autem co dzień do pracy. Z góry dziękuję i Pozdrawiam Damian
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group