Fiat stilo problemy z alternatorem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Harman963

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Paź 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Grodzisk Mazowiecki
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 itd 115 km 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 08 Paź 2017, 19:41    Temat postu: Fiat stilo problemy z alternatorem Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.

Posiadam samochód od 1.5 roku i w ciągu tego czasu został regenerowany alternator , wymienione koło pasowe oraz rolki z napinaczem. Problem polega na tym że rwie mi pasek klinowy na jednym ząbku. Czyli pracuje na 5 rowkach zamiast 6. Używany jest 6pk 1270. Sprzegielko było wymieniane ale wydaje mi się że jest ono za głęboko osadzone i nie prowadzi dobrze paska z innymi rolkami i ścina je swoją krawedzia. Pomóżcie mi opadają . ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
stanislaw1954

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość/region): Małopolska
Posiadane auto: Syrena 105, Fiat 125p,Vw golf ll, Fiat Doblo 1,9D
Piwa: 8/4
PostWysłany: Nie 08 Paź 2017, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak zerwie ten jeden klin, to chodzi dalej bez problemu, czy zrywa kolejny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Harman963

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Paź 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Grodzisk Mazowiecki
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 itd 115 km 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 08 Paź 2017, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi bez problemu . Zrywa jeden klin po jakiś 10 minutach i jak obcialem jedne klin po długości to samochód chodził 40 minut i wyłączyłem ale ostatnio naprawiłem lozyska w alternatorze i nie chce jeździć na 5 aby nie stanął mi tak jak ostatnio gdy właśnie nie zauważyłem i jeździłem na 5. Ruszyłem wtedy z 1 biegu i zgasł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jareq08

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość/region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
PostWysłany: Nie 08 Paź 2017, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ile już wlozyles w naprawe alternatora? Very Happy 250 zeta regenerowany ,24mce gwar.opyla sie naprawiać???
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!


Ostatnio zmieniony przez jareq08 dnia Nie 08 Paź 2017, 21:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Harman963

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Paź 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Grodzisk Mazowiecki
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 itd 115 km 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 08 Paź 2017, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj spokój... koło pasowe , 2 napinacze nowe , rolki , regeneracja lozysk i sprzegielka. I wydaje mi się że to sprzegielko jest trochę za bardzo wysunięte i dlatego ścina bo nie idzie pasek równo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 08 Paź 2017, 21:48    Temat postu: reklama

Powrót do góry
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Nie 08 Paź 2017, 23:23    Temat postu: Re: Fiat stilo problemy z alternatorem Odpowiedz z cytatem

Sam dałeś sobie odpowiedź co jest nie tak. Albo wymień altek na inny albo ustaw ten który posiadasz w linii z innymi kołami. Dopóki tego nie zrobisz efekt będzie taki jak opisujesz.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Harman963

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Paź 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Grodzisk Mazowiecki
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 itd 115 km 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 09 Paź 2017, 00:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedzi może być wiele. Alternator może być dobry ale np. Pasek zły. Jest tyle do wyboru że być może trzeba trafić na ten właściwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jareq08

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość/region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
PostWysłany: Pon 09 Paź 2017, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie kupiles auto po duzej stluczce z prawej strony.Mozliwe ,ze masz skrzywioną podstawe mocowania sprezarkli od klimy i cala reszte.Fabrycznie tego tak nie zrobili. Wymieniam rozrzady w swoich autach,w zadnym nie stwierdzilem jakichkolwiek ocieran paska rozrzadu o oslony jak wspominales w 1 poscie.Cudów nie ma,jest cos konkretnie spie...ne,stąd te problemy.Osobiscie dawno juz "zrezygnowalem " z naprawiania detali.Wypie...caly podzespoł i ma hulać... Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Harman963

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Paź 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Grodzisk Mazowiecki
Posiadane auto: Fiat stilo 1.9 itd 115 km 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 10 Paź 2017, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udało się znaleźć problem . .. sprzegielko było założone nie takie jakie powinno być. Było za głęboko i aż wzynało się w alternator bo są okrągłe kręgi i dlatego cieło pasek o jeden rower bo tyle brakowało. Radziłbym dobrze sprawdzac jeśli oddajcie do specjalisty. Dziękuję wszystkim za porady Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group