Stuki dobiegające z komory silnika - Sportage 2014.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barthunter

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Sie 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): KBC
Posiadane auto: Sportage 2014 2,0 CRDI 184KM
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 28 Sie 2017, 19:27    Temat postu: Stuki dobiegające z komory silnika - Sportage 2014. Odpowiedz z cytatem

Witam !
Jestem tu nowy , także witam wszystkich użytkowników . Do rzeczy . Od roku jestem posiadaczem Kia Sportage 2014 rok 2,0 CRDI 185 KM AWD . Od jakiegoś czasu mam pewien problem . Otóż w zakresie obrotów 1000-2000 dodając gazu daje się słyszeć stukot dochodzący z silnika , ja go słyszę jakby zza pedalow . To samo dzieje się przy ruszaniu spod świateł na 1,2 biegu i prędkości do 20km/h . Powyżej 2 tys obrotów problem znika . Pojawiło się to nagle przy przebiegu jakieś 75 tys km . ( auto kupiłem z przebiegiem 62 tys km ) . Irytuje mnie to bardzo Wiec postanowiłem ze zadziałam z tym w serwisie ASO . Pod próbkach zbycia mnie i mówienia ze "ten silnik tak działa "( chociaż wcześniej nie miało to miejsca ..) w końcu zdiagnozowali ze do zmiany jest koło dwumasowe oraz przy okazji sprzęgło jak już robią to . Koło udało się zrobić w ramach Jakiejś gwarancji i tego ze to nie pierwsza Kia kupiona przeze mnie bla bla bla bełkot handlowy to sprzęgło zapłaciłem z własnego funduszu . Po odebraniu auta ruszylem spod ASO i co .. pierwsze skrzyżowanie i znów to samo :)Jestem już zły na to wszystko bo kurde nie jest to auto za 5 tys w którym ma prawo coś tam skrzypiec itp tylko auto za trochę większa kasę ....

Czy ktoś ma pomysł co to może być ?

Nie wiem czy to coś związane z tym może być ale Czasami tez daje tez się usłyszeć przy zapalaniu pojedyncze stuknięcie , i wtedy tez owy objaw wystepuje czyli stukanie, nawet na postoju bez dodawania gazu , nie ma tu znaczenia czy pedał wciśnięty sprzęgła czy nie . Do tego czasami dochodzi lekka wibracja wyczuwalna na fotelu w okolicach ud .

Sa tez takie dni kiedy auto stoi dzień / dwa odpalam i nie ma ani stuknięcia ani stukania...


Oprócz dwumasy , sprzęgła na gwarancji tez wymieniono mi wtryskiwacz na 3 cylindrze , mechanizm różnicowy w skrzyni biegów , wszystkie uszczelnienia oraz simmeringi w skrzyni ... ale nic to nie dało .. jak stuka tak stuka .

Czy może jest to koło pasowe ? Słyszałem ze jest to częsta usterka w Sportagach , tak samo jak kolo dwumasowe( ale skoro zostało wymienione to można odchaczyc ten problem chyba ze coś spieer w serwisie montując ale w to wątpię ).

Dodam ze auto 93 tys przebiegu , nie ma spadków mocy , nic nie ślizga , jest żwawe . Tylko to stukanie które normalnie doprowadza mnie do białej gorączki , a już dwa serwisy Aso nie umia sonie z tym poradzić od lutego ....

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz I ewentualna pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
aw81

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 16 Kwi 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Sportage
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 16 Kwi 2018, 11:35    Temat postu: KIA Sportage 2.0 CRDI AWD dziwne stuki przy dodaniu gazu. Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie odnośnie stuków, które były u Pana w Kia Sportage.
Mam Kia Sportage z 2015 roku 2.0CRDI AWD Automat. Mam podobne objawy, dziwnych stuków, które są słyszalne w głownie w kabinie przy dodaniu gazu, zakres obrotów 1000-2000. Dźwięk jest jest dziwny bo nie metaliczny a bardziej jak by ktoś pukał w pudełko plastikowe. Dźwięk słyszalny za pedałami.
Czy u Pana został zdiagnozowany i usunięty problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Silwer

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 487
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódzkie
Posiadane auto: A4 B6 1.8t quattro avant
Piwa: 25/1
PostWysłany: Pon 16 Kwi 2018, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, dwumasa to bolączka nie tylko Sportage ale wszystkich nowoczesnych turbodiesli. Tam gdzie jest, prędzej czy później padniej. EGR też.
Diesle CRDI montowane czy to KIA, Hyundai, Jeep, Chrysler itd mają swoje słabe punkty: wtryski i panewki. Lejący wtrysk w końcu wypali tłok. Panewki lubią się obrócić. Opisane objawy moim zdaniem wskazują na dwumasę, jednak to już wymienione. Osobiście nie ufam ASO.
_________________
Trabant 601 84\\\'
A4 B6 1.8t quattro Avant 03\\\'
SHL M11 63\\\'
A4 B6 1.8t Avant 01\\\'
Nie pytaj mnie-czy można, zapytaj siebie-czy warto? Bo można wszystko, ale nie wszystko warto...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Grzybeq

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
PostWysłany: Wto 17 Kwi 2018, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak jak pisze Silwer.

ASO ma zarabiać, nie naprawiać. Teraz pytanie - czy założona dwumasa na pewno była nowa? Bo z takimi jazdami też się spotkałem, że ASO wymieniło pół służbowego samochodu, a grzechotania nie usunęli (akurat temat dotyczył grupy VAG).

Proponuję podnieść samochód z jednej strony, zaciągnąć ręczny, wrzucić bieg i przekręcić kołem w przód/tył od oporu do oporu i posłuchać gdzie stuka. Część luzów będzie pochodziło ze skrzyni i są one normalne, ale stukanie sprężyn sprzęgłowych, czy koła masowego powinieneś usłyszeć.

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group