Opel Astra F raz odpala a raz nie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzys505

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Sie 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat bravo 1.8 gt.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 28 Sie 2017, 18:53    Temat postu: Opel Astra F raz odpala a raz nie Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam taki problem z autem. Otóż raz sobie odpala a raz nie, po postoju w nocy nie odpala, po drugiej odpala od strzała, jade do sklepu odpala od strzała, wyjdę ze sklepu nie odpala, na ciepłym czy zimnym bez różnicy. Z reguły wygląda to tak, albo kręcę i nic, albo kręcę już łapie zapłon i nagle przestaje jakby brakowało mu paliwa. Jak juz odpali to jedzie bez problemu, nic nie gaśnie. Zanim wymieniłem filtr paliwa czuc jak szarpał, teraz przestało Wymieniłem juz kable, świece, filtr paliwa, sonda Lambda, czujnik położenia walu, bylem z tym u mechanika ktory nie mógł sie podłączyć pod kompa, wtyk jest, ale połączyć sie nieda jakby nie istniał wcale. Znajomy mial Vectre, łączył się z kompem bez problemu u mnie sie nie da. Sprawdzałem lądowanie alternatora, 14.1 V. Akumulator po nocnym postoju 12.6 V.Normalnie jakiś cyrk z tym autem. Bylem również u elektryka posprawdzał m.in. pompe paliwa także działa. I wyszło że przekaźnik ktory odcina gaz od benzyny taki 12v 30A 4 stykowy. Bylo tez tak ze jak przelaczylem na gaz to gasl, na benzyne tez gasl, w obu przypadkach problem został rozwiązany przez wymianę przekaźnika. Wszystko pięknie, spadł deszcz i nagle sie popsuło. Mowie pewnie przekaźnik wsadził stary od merca, wiec kupile nastepny z boscha nowy, wsadziłem, jeździł dwa tygodnie az pewnego deszczowego dnia bylem tu i tam, i nastepnego dnia zas ten sam problem. Wiec co, mam zmieniac ten przekaznik na nowy po opadach deszczu.Elektryk wspominal by uszczelnic to pudelko z tym przekaznikiem. Ja tego nie zrobilem, ale zeby tam sie dostala woda to musialbym w tajfun wjechac. No i jeszcze w czasie jazdy zapala sie Check, jak normalnie odpali, to zapala sie na jakis czas podczas jazdy i gasnie, ale jak nie chce odpalać, to musze odpalać go z lpg, z wciskaniem pedałem gazu, wtedy chceck swieci sie caly czas podczas jazdy. Ktos mial podobny przypadek, szukalem na rożnych stronach i wszedzie podczas jazdy gasnie, ale mi nie gasnie podczas jazdy. Teraz znajomy ma urlop i nie mam z kim jezdzic do roboty, wiec prosilbym o jakies sugestie by naprawic ten problem.Dzis chcialem jechac kupic czujnik temperatury plynu ten od komputera. Moze to on wariuje ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group