Świece żarowe zalane olejem.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rzurza

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kielce
Posiadane auto: Ford Mondeo 2.0 2002
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 24 Sie 2017, 14:06    Temat postu: Świece żarowe zalane olejem. Odpowiedz z cytatem

Cześć , mam problem ze swoim mk3 , zagazowanym. Podczas jazdy nagle zaczęło coś nagle bardzo stukać , silnik cały podskakiwał. Przejechał tak maksymalnie 200 metrów. Wcześniej zauważyłam ze podbiera więcej oleju ale nie jakoś znacznie, plus falowanie na obrotach.Jedna ze świec została wydmuchana , wszystkie zalane są olejem , gwint tej jednej jest ukręcony. Wątpię ze tak słabo szło mi dolewanie oleju że zalałam wszystko.
Mieszkam w Niemczech więc jeśli wstawię samochód do tych cudotwórców cena naprawy pewnie przewyższy cenę auta, więc wole sama zamówić części i powiedzieć co maja zrobić.

Teraz tak czy jest sens wymieniać świecę i uszczelkę zaworów ? Przeczytałam gdzieś że jeśli wydmuchało świecę to najprawdopodobniej uszczelka pod głowica. Czy coś jeszcze powinnam sprawdzić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
darmodziej

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość/region): Krosno
Posiadane auto: Ford Escape 2003
Piwa: 6/0
PostWysłany: Czw 24 Sie 2017, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świece żarowe w silniku z gazem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
rzurza

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kielce
Posiadane auto: Ford Mondeo 2.0 2002
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 25 Sie 2017, 07:26    Temat postu: Re: Świece zalane olejem. Odpowiedz z cytatem

rzurza napisał:
Cześć , mam problem ze swoim mk3 , zagazowanym. Podczas jazdy nagle zaczęło coś nagle bardzo stukać , silnik cały podskakiwał. Przejechał tak maksymalnie 200 metrów. Wcześniej zauważyłam ze podbiera więcej oleju ale nie jakoś znacznie, plus falowanie na obrotach.Jedna ze świec została wydmuchana , wszystkie zalane są olejem , gwint tej jednej jest ukręcony. Wątpię ze tak słabo szło mi dolewanie oleju że zalałam wszystko.
Mieszkam w Niemczech więc jeśli wstawię samochód do tych cudotwórców cena naprawy pewnie przewyższy cenę auta, więc wole sama zamówić części i powiedzieć co maja zrobić.

Teraz tak czy jest sens wymieniać świecę i uszczelkę zaworów ? Przeczytałam gdzieś że jeśli wydmuchało świecę to najprawdopodobniej uszczelka pod głowica. Czy coś jeszcze powinnam sprawdzić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
rzurza

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kielce
Posiadane auto: Ford Mondeo 2.0 2002
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 25 Sie 2017, 07:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiadomo że zapłonowe , mój błąd z rozmachu tak napisałam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group