Zaciśnięty hamulec ręczny - problem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rudyrudecki

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 19 Sie 2017, 13:42    Temat postu: Zaciśnięty hamulec ręczny - problem Odpowiedz z cytatem

Cześć, dzień dobry,

zakupiłem ostatnio Forda Mondeo MK3 w wersji Kombi (2.0 TDCi, 2002r.).

Auto u poprzedniego właściciela stało przez pół roku niejeżdżone (ponoć nawet o metr), co widać po zaciekach od deszczy itd Smile Problem pojawił się wtedy, gdy dojechałem pod dom i zaciągnąłem ręczny. Ten nie chciał po spuszczeniu dźwigni odpuścić z lewego, tylnego koła.

Co próbowałem zrobić?
Koło zdjąłem i okazało się, że jest tam coś a'la sparciała guma (uszczelka?) i moim zdaniem przez ten długi okres, kiedy auto stało, naszła tam woda i jakiś syf, stąd po odpuszczeniu hamulca ręcznego, dźwignia (blaszka czy cokolwiek to jest, co łączy się z linką hamulca) nie odpuszcza w drugą stronę. Próbowałem to rozruszać przy użyciu kombinerek, licząc na to, że element zacznie pracować poprawnie, jednak tak się nie stało. Ustawiłem go w pozycji takiej, jakiej powinien być przy spuszczonej dźwigni hamulca ręcznego.

Co teraz?
Hamulca nie używam, jednak jest to [cenzura]. Jak nazywa się ta część? Czy orientujecie się, ile może kosztować na rynku wtórnym? Może być to cały zacisk, niekoniecznie tylko ten pojedynczy element, jednak łatwiej się szuka, jak wie się czego szukać, a ze mnie taki mechanik, że lepiej nie mówić Wink

Z góry dziękuję za szybką pomoc. Jeśli jest jakiś tutorial dotyczący wymiany na YouTube, chętnie przyjmę linki i wymienię to sam (nie wydawało się to trudne, kilka śrub do odkręcenia).

Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
darmodziej

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość/region): Krosno
Posiadane auto: Ford Escape 2003
Piwa: 6/0
PostWysłany: Wto 22 Sie 2017, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak z Ciebie "taki mechanik", to może lepiej udaj się do fachowca, w końcu chodzi o hamulce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group