ALTEA XL problem z skrzynią DSG

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ante_25

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Lip 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: SEAT ALTEA XL, 2.0D DSG 2007
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 24 Lip 2017, 21:06    Temat postu: ALTEA XL problem z skrzynią DSG Odpowiedz z cytatem

Witam,

jestem posiadaczem ALTEI XL z 2007 roku z silnikiem 2.0D 140km z skrzynią DSG. Auto ma 219 tkm przebiegu i użytkuje je moja żona od 2 lat. Ostatnio zauważyłem, że przy ciepłym silniku zaczyna występować lekka wibracja odczuwalna w kabinie samochodu oraz przy próbie dynamicznego ruszania na pierwszym biegu skrzynia szarpnie (dochodzi do efektu żaby) po przełączeniu na drugi bieg i kolejne wszystko jest ok. Tak samo przy redukcji biegów nic się nie dzieje. W przypadku ruszania, puścić hamulec samochód zacznie się toczyć i dopiero gaz objaw nie występuje. Jeżdżę od mechanika do mechanika i każdy mówi co innego. Jeden, że wibracja to na pewno dwumasa, drugi, że raczej nie bo sprzęgło nie hałasuje... co do szarpnięć to jeden chce wymieniać olej w skrzyni, drugi twierdzi, że jak byłaby to wina oleju to szarpało by na każdym. Stąd moja prośba może ktoś z Was ma pomysł od czego zacząć szukać a może zna ktoś dobrego mechanika w Bydgoszczy który mógłby rzucić okiem na samochód i poszukać przyczyny. Będę wdzięczny za każdą sugestię.[/img]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group