krztusi się < 2000 obr. <-- zle cisnienie paliwa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sandman91

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): ślaskie
Posiadane auto: renault thalia 1.4
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 14 Cze 2017, 17:04    Temat postu: krztusi się < 2000 obr. <-- zle cisnienie paliwa Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Mam renault thalię 1.4 benzyna + lpg
Nie pytam jak naprawić!
od pewnego dnia zaczął się krztusić zarówno gdy jadę na gazie, jak i na samej benzynie.
problemy są największe na 2 biegu <2000 obrotów, na 3 jest podobnie, muszę bardzo powoli przyspieszać. Potem już jedzie normalnie, ale na niskich obrotach jest taki kłopot. Jak przyciskałem na maksa pedał gazu przy ksztuszeniu się, to nie dawał rady i się bardziej ksztusił a do tego były stuki pod autem (albo pod maską, ciężko określić).
Przy diagnostyce komputerowej i przeglądzie nie potrafili nic stwierdzić, jedynie że najprawdopodobniej złe ciśnienie w paliwie, bo zawory są poprzepalane.

Ile może mniej więcej kosztować naprawa?
Czy można jeździć jakiś krótki okres czasu (jaki?) takim samochodem (czy nie wybuchnie, czy się silnik nie rozpadnie...) - co mu grozi? Kiedyś była wymieniana uszczekla pod głowicą z tego co wiem. auto ma 190 tyś przebiegu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
leiden

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość/region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
PostWysłany: Sro 14 Cze 2017, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymień cewke z przewodami Idea
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
sandman91

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): ślaskie
Posiadane auto: renault thalia 1.4
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 15 Cze 2017, 06:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiele mi to mówi Smile
jutroidę do mechanika i spróbuje obejrzec, ale jak krzyknie w tysiącach to...
no wlasnie, czy takim autkiemmozna pojezdzic z rok jeszcze? nie mowie o dalekich wyprawach, raczej po 20km/dzien Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
inforaf

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Thalia I 1.4i 75kM
Piwa: 0/1
PostWysłany: Nie 17 Gru 2017, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak, mam podobne problemy co ty...jeżeli chodzi o występowanie tego szarpania poniżej 2000obrotów to może być sprawa sugestywna(odczucia), ja wymieniłem cewkę i powiem szczerze iż nic mi to nie dało... myślę o wymianie jeszcze kompletu świec i przewodów bo nic innego mi do głowy nie przychodzi...Chyba że macie jakieś inne pomysły, dodam także o problemach z prędkościomierzem( jak jest zimny silnik pokazuje prawidłowa prędkość gdy się nagrzeje wskazówka spada do zera i tak zostaje) dodam iż wymieniłem czujnik na skrzyni ale efektu poprawy nie ma ( dodam iż ABS-u nie posiadam)
_________________
renault....hmmm....peugeot...hmm.....rower...hmm.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group