Siena 1,2 8V 2000 MPI problem z lpg (drugie pytanie ,POMPA)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fiatsiena2000

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Lis 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): łódzkie
Posiadane auto: Renault Clio 2 1.5dci
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 21 Maj 2017, 11:00    Temat postu: Siena 1,2 8V 2000 MPI problem z lpg (drugie pytanie ,POMPA) Odpowiedz z cytatem

Witam, w samochodzie zamontowana jest instalacja lpg firmy landi renzo 2 gen.
Jakiś prawie rok temu po regenaracji parownika spostrzegłem ,że silniczek krokowy za reduktorem nie tyka. W związku z tym wyjąłem dolną, skaczącą "iglicę" i wypiąłem z niego wtyczkę.

Chciałbym się wiedzieć jaki to ma wpływ ? Bo wydaję mi się ,ze to istotny element w regulacji dopływu gazu do przepustnicy i w samym jego spalaniu. Obecnie zauważyłem ,że po mieście Siena potrafi może i z 20l gazu spalić.


Czy to możliwe ? Jaka różnica dla tej instalacji moze być pomiędzy rejestrem a silniczkiem ? Czy to również możliwe ,że to parownik może nie domagać , nie trzyma ciśnienia ?

Kilka dni temu wymieniłem pękniętą obudowę powietrza przez którą dostawało się lewe powietrze. Automatycznie po tym musiałem wyregulować obroty na parowniku.

PS. DRUGIE PYTANIE - Podczas jazdy na lpg weidziałem ,że schodzi mi Benzinum , mam już przekażnik który ma odcinać pracę pompy paliwa podczas uruchomienia się elektrozaworu gazu , tylko który pod maską kabel to ten od pompy , jak wygląda ? Wiem, że to są te obwody , tylko które ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Nie 21 Maj 2017, 14:56    Temat postu: Re: Siena 1,2 8V 2000 MPI problem z lpg (drugie pytanie ,POMPA) Odpowiedz z cytatem

Kolego, jak nie ogarniasz tematu podjedź do gazownika i zleć usunięcie usterki i montaż przekaźnika fachowcom. Jakoś nie specjalnie wiem jak doradzać w tego typu zdalnych naprawach elementów, których każdy warsztat miejsca montażu rozmieszcza indywidualnie i podobnie prowadzi instalację elektryczną.
Nie kombinuj sam bo za chwilę spalisz furę i będzie płacz, że ktoś źle doradził albo, że Ty źle zrozumiałeś.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group