Czy to koniec silnika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Superb Moves

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość/region): londyn (STRZELIN)
Posiadane auto: SEAT ALTEA XL 1.9TDI
Piwa: 0/1
PostWysłany: Nie 30 Kwi 2017, 12:36    Temat postu: Czy to koniec silnika Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Wczoraj jadac autostrada na tempomacie nagle szarpnelo autem i tempomat sie wylaczyl. Auto jechalo dalej ale juz przy przyspieszaniu dymilo (na bialo/szaro).
Kiedy auto chodzi slychac dzwiek bardzo podobny do dzwieku kiedy mamy dziurawy tlumik tylko troche ciszej ( troche basowy). Czy to koniec silnika? Wklejam linki do filmikow ponizej
Seat altea xl 2007 1.9tdi . Dodam, ze tego dzwieku podobnego do dzirawego wydech moze byc nie slycychac. Jest regularny tak jak chodzi silnik.
https://youtu.be/Hgf3UcKEBE4

https://youtu.be/EPJLhBlWzn8

https://youtu.be/Fl1Da6Xep44
[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jack_1

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Seat
Piwa: 5/0
PostWysłany: Pon 01 Maj 2017, 00:10    Temat postu: Re: Czy to koniec silnika Odpowiedz z cytatem

może turbina padła
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Superb Moves

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość/region): londyn (STRZELIN)
Posiadane auto: SEAT ALTEA XL 1.9TDI
Piwa: 0/1
PostWysłany: Pon 01 Maj 2017, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka mam nadzieje, nie wiem jak sie zachowuja te silniki gdy pada turbina. czy ten dzwiek (chyba nie bardzo slyszalny na filmach) ktory jest bardzo podobny do dzwieku dziurawego tlumika moze byc spowodowany padnieta turbina? silnik sam w sobie chodzi rowno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Superb Moves

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość/region): londyn (STRZELIN)
Posiadane auto: SEAT ALTEA XL 1.9TDI
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sro 03 Maj 2017, 12:56    Temat postu: Walek Odpowiedz z cytatem

Okazalo sie, ze walek rozrzadu. Bedzie wymiana. Wzialem oczywiscie ten zelazny plus popychacze, rozrzad, itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piku88

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość/region): Słupsk
Posiadane auto: Seat Altea 1.9 TDI 2004
Piwa: 4/8
PostWysłany: Sro 03 Maj 2017, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podaj kolego koszt naprawy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 03 Maj 2017, 21:22    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Superb Moves

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość/region): londyn (STRZELIN)
Posiadane auto: SEAT ALTEA XL 1.9TDI
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sro 03 Maj 2017, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to robie w UK wiec koszt na zlotowki moze byc duzo wiekszy ale za czesci ( nie te najtansze), robote i lawete ( godzina jazdy autostrada w jedna strone) 730funtow (funt okolo 5zl). W tym caly rozrzad , olej 5w30, filtr, popychacze, szklanki i wszystko co potrzebne. W innym bardzo dobrym Polskim warsztacie powiedzieli 1000-1100f (poczatkowo 1300). Tu gdzie oddalem auto za 730f to moj znajomy sprawdzony mechanik. Naprawia mi rowniez vany i zawsze robili bardzo dobra robote tyle, ze to godzina jazdy ode mnie ale lawete zrobil mi za free.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group