VW t5, BPC 174KM - Brak wspomagania

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
minimum

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość/region): Połczyn-Zdrój
Posiadane auto: VW Multivan T5, 2.5 174KM, 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 21 Kwi 2017, 22:23    Temat postu: VW t5, BPC 174KM - Brak wspomagania Odpowiedz z cytatem

Witam. Panowie mam problem i już brak pomysłów. Mianowicie chodzi o to że siadło wpomaganie z mojej T5.
Zaczęło się od wycieku z maglownicy. Problem został rozwiązany - maglownica zregenerowana. Płyn wymieniony i układ przepłukany. Po 3 dniach ponownie siadło wspomaganie. Nie wiem czy to normalne ale podczas skrętów delikatnie było zawsze słychać pompę wspomagania a teraz jest cisza. Kupiłem i wymieniłem pompę wspomagania - nowa. Ponownie wymieniłem cały płyn wraz z wężami dochodzącymi do maglownicy. Przy okazji zmieniłem olej w silniku bo pompa jest połączona z rozrządem - tak mi się wydaje. Gdy samochód był na podnośniku nowa pompa pracuje i wyraźnie było ją słychać i wspomaganie działało normalnie. Złożyłem samochód do kupy, chce wyjeżdżać z garażu i klops. brak wspomagania. pompy z nowu nie słychać.

podsumowując:
zregenerowany magiel.
nowa pompa wspomagania
nowe węże
nowy olej w silniku
nowy płyn wspomagania


Wszystko zostało odpowietrzone oraz według instrukci kręciłem silnikiem bez odpalania kilka razy aby napełnić układ.

Jakieś pomysły ? nie uśmiecha mi się ponowne rozbieranie przodu VW...

z góry dzięki

Edit:
Właśnie byłem na dole i rozgrzałem troche samochód po czym wspomaganie wróciło, jednak pompa strasznie wyje jakby było mało płynu. W zbiorniczku bombluje , wiruje i robi się biała piana. Zapowietrzona pompa , układ ? Ma ona jakiś odpowietrznik ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group