LPG a może coś nowszego a ekonomicznego?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bombel19

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zawiercie
Posiadane auto: Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 09 Kwi 2017, 02:29    Temat postu: LPG a może coś nowszego a ekonomicznego? Odpowiedz z cytatem

Witam,
W skrócie powoli przymierzam się do zmiany autka, obecnie Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001r. Jednym z motywatorów jest dłuższy dojazd do pracy (58 km w jedna stronę) i chyba ostatni dzwonek żeby poszukać na rynku wtórnym wolnossącego bezyniaka pod gaz. Póki co zawęziłem listę do MK4 2.0 146km (2.3 165km), Audi A4 (ciężko będzie znaleźć taką z pewnym przebiegiem) i BMW seria 3. Natomiast moje pytanko wiąże się z trochę nowszymi samochodami, niekoniecznie muszą być też większych rozmiarów, interesują mnie samochody które pojdą do 100 w mniej niż te 10 sek, ale też zarazem żeby nie piły tyle ile mój mondzioł (wiem wiem paradoksik dynamika i oszczędność Smile Większość trasy pokonuję przy 140-160 km/h. No więc czy jest coś co mi może polecicie? Albo jakieś głosy za tym żeby iść w LPG?
Jeszcze mała sprawa miał/ma ktoś może to MK4 2.3 165km najlepiej w gazie? jak wygląda sprawa z tym autkiem, chodzi mi o jakieś uciążliwe usterki, jak się sprawuje automat (nigdy nie jeździłem na automacie więc nie mam bladego pojęcia o skrzyniach ergo - musiałbym się trochę podedukować)? Szukam wad żeby sobie przeciwstawić je ogromnemu plusowi jakim jest dynamika jazdy.
_________________
Bombel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
BMWSpeedCars

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 23 Cze 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bełchatów
Posiadane auto: BMW e46 2,2
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 23 Cze 2017, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaki budżet jesteś w stanie przeznaczyć na ten cel? Pytam bo jest to bardzo istotne, generalnie Mondeo Mk4 możesz szukać w benzynie 2.0 i myśleć o lpg, fajne, komfortowe i dynamiczne auto. Przy takich przebiegach nie skreślałbym również diesla. Z innych propozycji Laguna 3 2.0T lub Opel Vectra/Insignia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
sisitt

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): uuu
Posiadane auto: uuuuuu
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 12 Lip 2017, 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group