kis sportage II check enginge LPG

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daimon79pl

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): slupsk/kolobrzeg
Posiadane auto: sportage II 2005
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 25 Lut 2017, 10:35    Temat postu: kis sportage II check enginge LPG Odpowiedz z cytatem

witam w 2012 miałem założony LPG nie wiem tylko ktora generacje 3 lub 4 , przez 3 lata jeździłem bez wymiany filtrów ale i bez problemów bez żadnych błędów,od niedawna mam check engine .sprawdzane na Benzynie(się nie świeci po skasowaniu błędu) przejechane kilka tys km, a na LPG czasem przejadę 100-200KM ale zawsze na LPG,błąd mówi o wypadaniu zawora i sondzie lambda ale mechanik mówi ze to wina LPG skoro tylko na LPG się świeci, tak wynika z logiki.
Mechanik jeszcze mówił o zużyciu wtryskiwaczy i gazownik powinien to wymienić(wiem ze tego nie zrobił - bo jego sprzęt mówił o błędzie czujnika tlenu- ale w to nie wierze sprawdzał jakimś kalkulatorem a nie porządnym firmowanym laptopem z dobrym oprogramowaniem).
Wymieniłem świece i kable oraz te filtry w gazie,oraz sonde lamba....czy niestety czeka mnie głowica i uszczelka?
czy może sprawdzić /wymienić coś na tańszy sposób zanim wejdę w koszty w tysiącach.
Gazownik odsyła do mechanika,a mechanik do gazownika.
Podpowiedzcie dobrze,ale w sposob przemyslany, a ten co trafi stawiam krate piwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mk0367

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość/region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
PostWysłany: Sro 22 Mar 2017, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Trochę kolega ma chaotyczny opis problemu.... Wink

Tak na początek...do sprawdzenia i zdiagnozowania podstawowych parametrów i usterek oraz kodów błędów nie potrzeba super sprzętu za kilkanaście tysięcy złotych, wystarczy skaner...i osoba która potrafi to odczytać,zdiagnozować i sprawdzić.
Po za tym przy filtrach lpg jest zalecany okres wymiany...to samo dotyczy świec,filtra powietrza...odpuszczasz to na kilka lat poprzez swój wybór a wytykasz "kalkulator" gazownika....nie wspomnę o sprawdzaniu nastaw i parametrów lpg które przez kilka lat też zmieniły się chociażby przez zabrudzone filtry i reduktor ,a to ma wpływ na parametr ciśnienia gazu w układzie i wraz z jego zmianą wszystkie nastawy biorą w łeb...
Pozorne oszczędności które przynoszą problemy...

Druga sprawa....jakiej firmy masz LPG i której generacji -to ważna informacja...bez tego ciężko podpowiadać.
To samo dotyczy przebiegu auta na lpg i np. jaki rodzaj wtryskiwaczy i reduktora.
Montażu,jego sposobu,doboru i jakości nie mamy jak sprawdzić....a to też ważne.

Podaj kody błędów.....
Twój opis nic mi nie mówi...cytuję "BŁĄD MÓWI O WYPADANIU ZAWORA I SONDZIE LAMBDA"...błędów które zawierają słowo "sonda lambda" jest sporo i dotyczą np. składu mieszanki albo usterki sondy lub obwodu.

Stan instalacji lpg i jej komponentów powinien ocenić gazownik i zdecydować co dalej.Auto powinno zostać podpięte pod kompa z programem Lpg i sprawdzone w czasie jazdy wtedy parametry dużo podpowiedzą.
Podrzuć dane o które pytałem na początku postu,wtedy postaram się pomóc.

Nie rozumiem pytania na koniec....uszczelka i głowica?
Wymieniłeś parę rzeczy i dalej jest błąd sondy(tylko jaki i podaj kod) i z tego powodu upatrujesz problemów z uszczelką i głowicą czy jest inny objaw?
Po za tym Twoje zaniedbania....przez 3 lata jazda bez wymiany filtrów lpg (i na pewno regulacji też nie było) są Twoimi zaniedbaniami i Ty ponosisz za nie odpowiedzialność i za ich skutki.

Podrzuć więcej danych po przeczytaniu mojego komentarza.
Pozdro.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group