Strzelanie i skręcanie kierownicy w lewo.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawidsznurek

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Radom
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 19 Lut 2017, 18:36    Temat postu: Strzelanie i skręcanie kierownicy w lewo. Odpowiedz z cytatem

Witam,

Postanowiłem napisać nowy temat, gdyż nie mogę znaleźć odpowiedzi w internecie. Otóż jakiś czas temu naprawiałem sobie cytrynę, przy okazji wymieniono drążek kierowniczy. Później kilka dni jeździłem tym autem i odstawiłem na 2 tygodnie. Wczoraj po dwóch tygodniach od nieruszania odpalam, daję trochę gazu, chwilkę się posiłował silnik, po czym ruszył gwałtownie przy okazji strzelając, nie wiem co strzeliło, ale coś jakby w zawieszeniu choć nie jestem na 100% pewien. Ok, chwilę jadę dalej, ale słyszę jakieś tarcie metalu jakby jakaś część zawieszenia opadła na beton i po nim tarła. Pojeździłem może 20 metrów na parkingu i odgłos metaliczny się skończył, ale przy skręcaniu kierownicą w lewo tak jakby z lewego przedniego koła coś strzela, ciężko powiedzieć co. Do tego ku mojemu zaskoczeniu, samochód sam skręca dość gwałtownie w lewo podczas jazdy, jak puściłem kierownicę, ta od razu zaczęła w miarę jazdy się obracać w lewo. Strzały są słyszane podczas jazdy jak i postoju.

Jakieś pomysły co się mogło stać? Można śmiało z takim defektem przejechać kilka kilometrów?

Z góry dzięki za odpowiedzi Smile
Pozdrawiam,
Dawid
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dociekliwy

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
PostWysłany: Nie 19 Lut 2017, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z opisu podejrzewam pęknięcie spirali zawieszenia,
na miejscu !!!! bezwzględnie podnieść auto i sprawdzić za kołem czy spirala /sprężyna siedzi w przetłoczeniu talerza oporowego amortyzatora ??? czy doł i góra sprężyny nie sterczą gdzieś anormalnie ??
bywa że tak skrócona /lub nieprawidłowo osadzona po naprawie/ sprężyna może zahaczyć i oberwać przewód hamulcowy lub przewód absu / nawet bez kręcenia prawo/lewo/ - w takim przypadku odjazd do warsztatu
na lawecie lub "motylku" Exclamation
ale może to być ; coś od wahacza , półosi, maglownicy ? powinien to zobaczyć mechanik na miejscu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dawidsznurek

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Radom
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 20 Lut 2017, 09:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok dzięki za odpowiedź. Więc na wszelki wypadek biorę go na lawetę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group