Problem z fabryczną instalacją LPG w Kia Picanto II 1.0

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SirYoogI

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): łódzkie
Posiadane auto: KIA Picanto II
Piwa: 0/1
PostWysłany: Nie 19 Lut 2017, 13:03    Temat postu: Problem z fabryczną instalacją LPG w Kia Picanto II 1.0 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem samochodu Kia Picanto II 1.0 z fabryczną instalacją LPG. Autko jest wyprodukowane w 2016 roku. Autko ma przejechane na dzień dzisiejszy 3000 km i zachowuje się bardzo dziwnie. Potrzebuje baaardzo dużo czasu, żeby przełączyć się na gaz. Czasem jest to nawet w granicach 60 kilometrów... Nie ma żadnej zasady czy reguły kiedy i w jakich warunkach tak się dzieje. Jak samochodzik chce to przełączy się momentalnie a jak ma jakiś dziwny kaprys to nie przełączy się wcale bądź właśnie po bardzo długim czasie. Byłem w 2 różnych serwisach i niestety rozkładają tam ręce i nie mają zielonego pojęcia co może być przyczyną. W jednym serwisie wyregulowano parownik co pomogło dosłownie na 2 dni, natomiast w drugim zrobiono pełną diagnostykę komputerową zresetowano jakiś czujnik i podobnie jak poprzednio po 2 dniach problem powrócił. Zaczęto się doszukiwać problemu z jakością mieszanki (zbyt duża zawartość butanu około 60% a podobno powinno być nie więcej jak 40%), jednak nie uważam że tu jest przyczyna, gdyż mam 2 inne samochody z fabrycznymi instalacjami LPG innego producenta i wszystkie tankuję na tych samych koncernowych stacjach i w żadnym problem nie pojawia się... Podobno centrala KIA w Polsce wie o problemie i szuka rozwiązania.

Czy ktoś z forumowiczów posiada podobny problem?

Jeżeli mogę coś jeszcze opisać bądź dopisać to proszę o konkretne pytania, jak będę wiedział to odpowiem. Jestem nowym forumowiczem więc nie do końca mogę jeszcze wszystko ogarniać więc proszę o wyrozumiałość Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
PostWysłany: Nie 19 Lut 2017, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego w dziale ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne Question Do gazu został utworzony osobny blok tematyczny. Jeśli auto jest na gwarancji to takie pytania kieruj do gwaranta
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
SirYoogI

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): łódzkie
Posiadane auto: KIA Picanto II
Piwa: 0/1
PostWysłany: Nie 19 Lut 2017, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardziej mi chodziło o znalezienie osób które mają taki sam problem niż o szukanie odpowiedzi na ten temat. Ponieważ KIA Polska nie jest w stanie znaleźć odpowiedzi na ten problem na dzień dzisiejszy więc nie bardzo wiedziałem gdzie to umieścić, a w dziale KIA Picanto wydaje mi się to najbardziej słuszne, z tego tytułu, że jest to problem konkretnego modelu, a nie konkretnej instalacji, bo KIA nawet nie bardzo potrafi powiedzieć jakiego producenta jest to instalacja. Podsumowując:
Dzięki za przeniesienie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
nadamus
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość/region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
PostWysłany: Sro 21 Cze 2017, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bedzie ciężko bo jest to instalacja gazowa wtrysku LPG w fazie ciekłej, oparty na technologii holenderskiego Vialle, ale produkowne na licencji przez koreańską firmę Motonic. Więc dużego wyboru nie masz- albo aso kia albo... można spróbować w serwisie Vialle- ale nie ręczę. Wygląda na awarię sterownika lub czujnika temperatury (ze wskazaniem na ten ostatni).
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
SirYoogI

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): łódzkie
Posiadane auto: KIA Picanto II
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sob 24 Cze 2017, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem po takim czasie.

Jest to jakiś większy problem bo ostatnio po odwiedzeniu kolejnego już ASO KIA uzyskałem po raz kolejny potwierdzenie że KIA wie o problemie i od zimy pracują nad jego rozwiązaniem, póki co ze skutkiem żadnym...

Próbowałem również w Czakramie i w Warszawie i w Tychach, jednak oni nie mają nawet oprogramowania właśnie dlatego że jest to koreańska instalacja. Strasznie dużo problemów wynika z tego że nie jest to montowane przez Czakram a w Korei. No ale na to wpływu już nie mam.

Postaram się w takim układzie znaleźć jakiś serwis tego producenta w Polsce zadzwonić i zapytać, może coś konkretnie powiedzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 24 Cze 2017, 22:03    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group